Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
09.08.2013 - 15:39
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dışişleri'nden uyarı: Lübnan'a gitmeyin

THY Uçağı 2 pilotunun kaçırılmasının ardından, Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Gerekmedikçe Lübnan’a gitmeyin uyarısında bulundu. Lübnan’daki vatandaşlarımıza da dön çağrısı var.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

THY Uçağı iki pilotunun  kaçırılmasının ardından, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Bakanlık nezdinde girişimlerin yapıldığını ve kendisinin de bir telefon görüşmesinde bulunacağını söyledi Dışişleri Bakanı Davutoğlu, ‘Gerekmedikçe Lübnan’a gitmeyin’ uyarısında bulundu. Ayrıca Lübnan’daki vatandaşlarımıza da yurda dön çağrısı yapıldı. Dün geceki İstanbul-Beyrut seferini yapan Türk Hava Yolları’nın TK 828 sayılı seferini yapan uçağın pilotları Murat Ağca ve Murat Yıldırım,  Beyrut’a iniş yaptıktan sonra otellerine giderken silahlı grup tarafından kaçırılmışlardı.

'LÜBNAN BAŞBAKANI İLE GÖRÜŞTÜM'

 Beyrut’ta THY pilotlarının kaçırılması ile ilgili twitter hesabından açıklamada bulunan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, “Bayram sevincimize Beyrut'tan sabaha karşı gelen bir haber gölge düşürdü. THY pilotlarımızın kimliği belirsiz kişilerce alıkonulması üzerine her kanaldan girişimlere başladık. Öncelikle olayı yaşayan kabin amiri Filiz hanımdan olayla ilgili bilgi aldım. Büyükelçiliğimiz Lübnan makamları ile ilk andan beri iletişim içinde. Lübnan Meclis Başkanı Sayın Berri ve Başbakan Sayın Mikati ile görüştüm. Daha önceki örneklere olduğu gibi pilotlarımızı da sağ salim ailelerine kavuşturmak için her türlü gayreti gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.

LÜBNAN’DA THY UÇAĞI İKİ PİLOTUMUZ KAÇIRILDI

İLKER BAŞBUĞ’DAN GENELKURMAY BAŞKANI NECDET ÖZEL’E UYARI

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :