Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
30.08.2013 - 07:42
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Atatürk’ün askerleri 30 Ağustos Zaferi 91. yılını Silivri'de kutluyor

Bugün 30 Ağustos 2013. Büyük taarruzun 91. Yıldönümü. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsız ve modern Türkiye’nin doğuşunu başlatan askerleri, Zaferi Silivri’de kutluyorlar.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

ERGENEKON davasında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 91’inci yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı. Başbuğ mesajında, “Bugün 30 Ağustos 2013’dür. Büyük taarruzun 91. Yıldönümü. Bugün, Türk Ordusunun yetiştirdiği ve ülkesine, milletine uzun yıllar hizmet etmiş; başta 18 orgeneral / oramiral olmak üzere yüzlerce general / amiral, subay, astsubay ile Sivil memur cezaevlerindedir” dedi.

İLKER BAŞBUĞ MESAJI

“Gazi Mustafa Kemal Paşa, Büyük Taarruzun başlayacağını Ankara’ya gönderdiği mesajla şöyle bildirmişti: ‘Batı Cephesindeki Ordularımız, Allah tarafından gösterilen doğru yola dayanarak, Ağustos’un yirmi altıncı Cumartesi günü düşmana taarruza başlayacaktır.’ 26 Ağustos 1922 günü başlayan Büyük Taarruz, Kahraman Türk ordusunun 9 Eylül günü İzmir’i düşman işgalinden kurtararak hedefine ulaşmıştır.

Türk Ordusunun kazandığı bu büyük zafer, bağımsız ve modern Türkiye’nin doğuşunun adeta müjdecisi olmuştur. Türk askeri, gerek duyulduğu an, ülkesinin düşmanları ile savaşmak ve vatanı, milleti uğrunda canını feda etmek üzere yetiştirmiş, eğitilmiştir. Vatanı ve milleti için şehit olmak, Türk askeri için en büyük şereftir. Türk subayı için, şehitlikten sonra, orduda ulaşılabilecek en yüksek rütbe ise orgeneral ve oramiralliktir.

  

Bugün 30 Ağustos 2013’dür. Büyük taarruzun 91. Yıldönümü. Bugün, Türk Ordusunun yetiştirdiği ve ülkesine, milletine uzun yıllar hizmet etmiş; başta 18 orgeneral / oramiral olmak üzere yüzlerce general / amiral, subay, astsubay ile Sivil memur cezaevlerindedir. Büyük Taarruzun 91. yıldönümü milletimize kutlu olsun.”

TÜRKİYE'Yİ ADIM ADIM ATEŞ TUZAĞINA İTELİYORLAR

30 AĞUSTOS 2013 GAZETE MANŞETLERİ

SARIGÜL SİVAS'TAN İSTANBUL'U SARSTI

TÜRKİYE'Yİ 1 EYLÜL TEHLİKESİ BEKLİYOR

EYVAH RUSLAR: KUCAĞIMIZA ATTILAR, PATLAYACAK

GÜNCELPOSTA AĞUSTOS 2013 ÇIKTI

ORGENERAL GÖREVİ BIRAKTI İLKER BAŞBUĞ'A GİTTİ

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :