Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
30.08.2013 - 14:19
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mustafa Sarıgül’e çok Keskin darbe!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, Mustafa Sarıgül’ün tam CHP İstanbul adaylığını ilk defa açı açık belirtmesinin ardından, şok bir açıklama yaptı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün CHP’den aday olabilmesi için daha önceden partiden verilmiş ihraç kararının kaldırılması gerektiğine işaret ederek, “8 Eylül'de yapılacak olan parti meclisinde onun (Mustafa Sarıgül) hakkında verilmiş olan disiplin suçunun ortadan kaldırılması gibi bir işlem söz konusu değildir. Kayıt olmadan da aday olması mümkün değildir” dedi.

İHRAÇ KARARI KALKMIŞ DEĞİL

Tokat’ın Almus ilçesinde CHP İlçe Başkanlığınca düzenlenen birlik ve beraberlik yemeğine katılan CHP’li Keskin, basın mensuplarının sorularına cevap verdi. Mustafa Sarıgül'ün CHP'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olup olmayacağı yönündeki sorulara Keskin, şu an öyle bir şey olmadığını ifade ederek, “Mustafa Sarıgül'ün aday olabilmesi için daha önceden partiden verilmiş bir ihraç kararı var, ihraç kararının parti meclisinde ortadan kaldırılması gerekiyor. Şu ana kadar Mustafa Sarıgül tarafından CHP'ye dönmek için böyle bir başvuru yapılmamıştır. Dolayısıyla 8 Eylül'de yapılacak olan parti meclisinde onun hakkında verilmiş olan disiplin suçunun ortadan kaldırılması gibi bir işlem söz konusu değildir. O işlem kalkmadan da partimize kayıt olması mümkün değildir. Kayıt olmadan da aday olması mümkün değildir” dedi.

BM’DEN HUKUKİ KARAR ÇIKMASI LAZIM

Keskin, parti olarak Suriye'ye yapılacak olan herhangi bir askeri operasyonun hukuki dayanağı olması gerektiği inancı içerisinde olduklarını ifade ederek, “Birleşmiş Milletlerden bu müdahaleye yetki veren bir kararın çıkarılması gerekmektedir. Şu ana kadar da Birleşmiş Milletlerden bu doğrultuda bir karar çıkmış değildir. Birleşmiş Milletlerin kararı olmaksızın bir birlik kurarak buraya müdahale edilmeye çalışılmaktadır. Türkiye'nin müdahaleye iştirak edebilmesi için TBMM'yi toplayarak bir karar alması gerekmektedir. Var olan karara dayanarak Türkiye'nin Suriye'ye bir askeri müdahaleye başvurması hukuki olarak mümkün değildir. Anayasaya karşı işlenmiş bir suç niteliği taşır. Fiili müdahale yapacak ülkeler müdahaleden sonra kendi ülkelerine çekip gidecektir ama Türkiye ebediyete kadar Suriye'yle yan yana yaşamak mecburiyetinde olan bir ülkedir” diye konuştu.

MEB ATAMALARINDA TORPİL SKANDALI

HADİSE'NİN HADİSE POZLARI

HUKUK TAKSİM'DE GUGUK OLDU

30 AĞUSTOS SİLİVRİ BAYRAMI

TÜRKİYE'Yİ ADIM ADIM ATEŞ TUZAĞINA İTELİYORLAR

 30 AĞUSTOS 2013 GAZETE MANŞETLERİ

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :