Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
30.08.2013 - 17:47
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP Bodrumu 30 Ağustos’ta teslim aldı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Yıkın’ talimatını verdiği tatil beldesi Bodrum daha yerel seçimler yapılmadan CHP’nin oldu. CHP, 30 Ağustos’ta Bodrum’u teslim aldı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

CUMHURİYET Halk partisi Yerel Seçimler bombasını patlattı; daha Yerel Seçim olamadan Bodrum’u resmen kazandı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın  Ramazan Bayramı tatilinde tebdili-i kıyafet denetlediği ve ‘Sahilleri işgal etmişler Yıkın’ emrini verdiği Bodrum’un CHP’ye geçmesinin ardından nasıl bir hamle yapacağı şimdi daha da önem kazanmaya başladı.

DP’DEN AYRILDI CHP’YE GEÇTİ

Muğla’nın Bodrum ilçe Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Demokrat Parti’den (DP) ayrılarak Cumhuriyet Halk Partisi’ne (CHP) geçti. 2009 yerel seçimlerinde yüzde 2 oy oranına sahip olan DP’den Bodrum Belediye Başkanlığı’na seçilen Mehmet Kocadon, 2014 Mart ayında yapılacak yerel seçimlere 7 ay gibi kısa bir süre kala CHP’ye üye oldu. Mehmet Kocadon birçok CHP’li belediyeler gibi baskına uğramış ve yolsuzluk iddiaları gerekçesiyle Belediye Binası’ndan elleri kelepçeli çıkarılarak gözaltına alınmış, daha sonra da tutuklanmıştı. Kocadon, 3 ay Muğla E Tipi cezaevinde tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılarak görevine geri dönmüştü.

SİYASİ YAŞAMIMIZIN REHBERİ OLACAK

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarının ardından CHP İlçe Başkanlığı’na gelen Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon üyelik başvurusunu yaparak, üyelik formunu imzaladı. Başkan Kocadon, gazetecilere yaptığı açıklamada, bundan sonraki siyasi görevini CHP’de sürdüreceğini söyledi. Kocadon, “Ulusal birlik ve beraberliğimizin teminatı saydığım Cumhuriyet Halk Partisi, benim için aynı zamanda Mustafa Kemal Atatürk’ün bize ve tüm halkımıza emanetidir. Partimizin ilke ve prensipleri, Bodrum sevdamızın, hizmet aşkımızın ve bundan sonraki siyasi yaşamımızın rehberi olacaktır” dedi.

DP’DEN ARKA ARKAYA İSTİFALAR

Öte yandan, Başkan Kocadon’un ardından Gümüşlük Belediye Başkanı Mehmet Tire, Yalıçiftlik Belediye Başkanı İsmail Altındağ, Göltürkbükü Belediye Başkanı Halila İbrahim Kaynar ile birlikte Bodrum Belediye Meclis üyeleri Ali Rıza Uysal, Ali Demiröz ve Hüseyin Yıldızhan’ın da DP’den istifa ettiği öğrenildi.

SARIGÜL'E KESKİN DARBE

MEB ATAMALARINDA TORPİL SKANDALI

HADİSE'NİN HADİSE POZLARI

HUKUK TAKSİM'DE GUGUK OLDU

30 AĞUSTOS SİLİVRİ BAYRAMI

TÜRKİYE'Yİ ADIM ADIM ATEŞ TUZAĞINA İTELİYORLAR

 

 30 AĞUSTOS 2013 GAZETE MANŞETLERİ


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :