Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
02.09.2013 - 16:13
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mustafa Sarıgül İstanbul CHP adayı gibi

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun gelmesinden onur duyacağı Şişli Belediye Başkanı Sarıgül’den yıldırım cevap geldi: Önce yerelde sonra genelde iktidara geliyoruz.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

CUMHURİYET Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun,  Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün CHP’den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı konusunu çok net sözlerle açmasının ardından, Mustafa Sarıgül’den de çok net bir yanıt geldi: ‘Önce yerelde, sonra genelde iktidara geliyoruz'

YORUMLAR AÇIK İFADELER

Sarıgül, yıllardır CHP’nin İBB adaylığı için ismi konuşuluyor ancak, net cevaplardan hep kaçınıyor ve çeşitli yorumlara açık kelimelerle geçiştiriyordu. Geçtiğimiz haftalarda ilk defa CHP’ye katılma kararını net bir şekilde yorumlara fırsat vermeyecek şekilde ifade etmişti. İşte bu açıklamalarının ardından CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan da Sarıgül’e onay veren sözleri geldi:  "Gelirse mutlu olurum onur duyarım. Sosyal demokratlar 30 yıllık siyasette bölündükleri için kaybettiler. Ankara’yı, İstanbul’u böyle kaybettiler. Bölünme faturasını halk çekiyor, bizim küçük kaprislerimiz yüzünden. Bölünme lüksümüz yok. Birleşerek güçlü oluruz. Sarıgül ‘2 bin kişi ile gelirim’ demişti. Ben de dedim ki 5 bin ile 10 bin ile gel"

ÖNCE YEREL SONRA GENEL

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, yurt gezileri kapsamında helikopterle Denizli'ye gitti. Denizli'ye hareketi öncesinde CHP’ye katılım konusu sorulunca şu cevabı verdi: "Yolculuğumuz şu anda Denizli'ye ve iktidara. Önce yerelde sonra genelde iktidara geliyoruz"

Mustafa Sarıgül, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun  "Sarıgül'ün CHP'ye katılmasından onur duyarım" şeklindeki sözlerinin hatırlatılması üzerine, "Bütün sosyal demokratların, demokrasiye inanan herkesin en büyük demokratik buluşmasını inşallah sağlayacağız ve sosyal demokrasiyi ulusal birliği önce yerelde sonra genelde hep birlikte iktidara taşıyacağız" ifadelerini kullandı.

CHP'DE SARIOĞLAN DÖNEMİ

Mısır'da Başbakan Erdoğan animasyonu internette rekor kırıyor

TÜRKİYE'YE KARŞI BİRLEŞİP SAVAŞIRIZ

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :