Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
28.12.2014 - 15:41
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hakkarililer, Boğaz’a halaylarla renk kattılar

Kurt Medya Grubu İmtiyaz Sahibi Araştırmacı-Gazeteci Dr. Hamit Kurt ile İşgüvenliği Uzmanı Kimyager Gülşah Hasoğlu dünyaevine girdi. İstanbul Boğazı’nda özel bir teknede yapılan düğünde Hakkarililer, Pomaklarla beraber Boğaza halaylarla renk verdiler.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

İstanbul yayın yapan Güncelposta Gazetesi ve Gazete1453 İmtiyaz sahibi Araştırmacı-Gazeteci Dr. Hamit Kurt dünyaevine girdi. İki yıllık birlikteliği nikah masasına taşıyan Kurt ve Hasoğlu çiftinin nikahını, Kadıköy Evlendirme Dairesin’nde Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Çetinkaya kıydı.

DÜĞÜNÜN VİDEO KLİBİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Politikadan-Sanat Dünyasına, İş dünyasından- bürakrasiye, STK’lardan-Medyaya kadar uzanan birbirinden seçkin davetlilerin katıldığı Nikah Merasiminde çiftin şahitleri, İstanbul’un tanınan ismi İşadamı Mahmut Ekşi, Kurt Medya Grubu’nun Yayın Kurulu Başkanı Şakir Hıra ve Marünüsülerin Kanaat Önderlerinden Selahattin Kurt oldu.

Nikah Merasiminden sonra boğazda özel bir teknede yapılan düğünde renkli görüntülere sahne oldu. Hakkari’nin folklorik düğün stili, Balkanların Slav ırkı Pomakların gizemli dünyasını Boğaza taşıyan Hakkarililer ve Pomaklar boğaza bir birinden özel halaylarla renk verdiler. İstanbul Boğazı’nda 3-4 saat süren düğünde, iki kültürün kaynaşması, Kürtçe- Pomakça türkülerle Boğaz’da hayat buldu.

 

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :