Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
03.02.2016 - 21:09
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Emre Sertkaya'yı birinciliğe taşıyan unsur

O Ses Türkiye dün yapılan final sunumuyla şampiyonunu buldu. Peki, Emre’yi birinci yapan unsurlar neler?

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Hasan Perioğlu-Güncelposta Gazetesi Öncelikle Emre’nin Batman doğumlu olması kendisi için çok önemli bir avantaj. Çünkü Doğu kökenli insanların sesi doğal olarak daha natür, saf ve yanık!

Emre ilk canlı yayın performansında ‘Haydi Gel İçelim’ parçasını başarıyla söyledikten sonra, jürinin izniyle Ahmet Aslan’ın ‘Minnet Eylemem’ parçasını söyledi ve bir anda gündemin bir numaralı ismi oldu.

 Emre’yi ‘başkalaştıran’ diğer önemli unsurlar, İstanbul kültürü ile harmanlanması ve çok özel bir aile edebi-eğitimi almasıdır.

 İstanbul’da yaşayan Genç Fenomen, Konservatuar’da Caz ve Şan dersleri almaktadır. Sahnedeki duruşu, jüri ve seyirciler ile sıcak iletişimini sanatıyla pekiştiren Emre Sertkaya, özellikle ‘özlem duyulan şarkılara’ kendinden kattığı yorumlarla muhteşem bir tat kattı.

 Finalde Tankurt, Türkan ve Aziz Kiraz ile yarışan Emre, tartışmasız tüm salonun ve milyonların gönlünde taht kurdu.

Acun Ilıcalı’nın sunumuyla, Türkiye geneli gönderilen oylarla Noter vasıtasıyla açıklanan yarışmayı kazanan Emre, şampiyon olarak TV8’in büyük ödülünü kazandı.

 Emre Sertkaya jürilerden Gökhan ve Hakan’ın öğrencisiydi. İlk defa bir öğrencisi ile finale yükselen Hadise, öğrencisi Aziz Kiraz ile çok başarılı olduysa da, Emre’nin performansını geçemedi. 

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :