Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
12.03.2019 - 15:14
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Partisini sırtlayan belediye başkan adayları

31 Mart Yerel Seçimlerine az bir zaman kala adaylar yoğun bir mesai harcıyorlar. Kimi, partisinin gücüyle; kimisi ise bireysel çabasıyla partisine güç katmaya çalışıyor.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 Dr. Hamit Kurt

 

“Parti gücü ve bilinirliği bir yere kadar” dedirtecek bir seçim süreci yaşıyoruz. Adayların tanınırlığı, hizmetleri ve toplum tarafındaki karşılığı seçimi kazandıracak etkenlerdir. Bu seçimde bu özelliklere sahip bir hayli belediye başkan adayı mevcut.

 

Örneğin DSP Adayı Mustafa Sarıgül, Şişli’de seçimi kazanmaya çok yakın. Yine Avcılar’da Adayı Handan Toprak Benli, Bakırköy’de Ali Fatinoğlu ve Silivri’de Selami Değirmenci, DSP’nin İstanbul oyu ve belediye sayısı arttırabilecek adaylar.

 

DSP gibi Demokrat Parti de önemli adaylarla seçime giren parti oldu. Demokrat Parti, 2 dönem Taşdelen Belediye Başkanlığı’nı yapan Hüseyin Avni Sipahi ile İstanbul Çekmeköy’de kazanmaya en yakın parti konumunda.

 

Yukarıda saydığım ve Türkiye geneli sayamadığım, DSP Gaziantep Adayı Celal Doğan, Demokrat Parti Mersin Adayı Ayfer Yılmaz gibi isimlerin partisini sırtlayacak belediye başkan adayları diyebiliriz.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :