Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
31.10.2012 - 08:40
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bursa'da Baltalı Savaş-Komandolar müdahale ediyor-İZLE

Bursa'da cezaevlerinde yaşanan ölüm oruçlarına destek amaçlı yapılan BDP mitinginde çıkan olaylar devam ediyor. Vatandaş elinde balta ile nöbet tutuyor. Komandolar bölgeye sevk edildi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Bursa'da Pazar günü BDP'li bir grubun AK Parti Yıldırım İlçe Başkanlığı'na yürümesi sonrası çıkan olaylar, Yavuzselim Mahallesi'nde toplanan bir grup tarafından protesto edilmişti. Bursa’da iki gündür süren gerginlik 3. gün de devam ediyor. Bu gece de karşıt bir grup da mahallede toplanınca olaylar çıktı. Polis tazyikli su ve biber gazı kullanarak grubu dağıttı. Olaylarda çok sayıda ev ve işyeri zarar gördü.. BDP’li grup sokakta bulunan çöp kutularını ateşe verdi.

BALTALI SOKAK SAVAŞI

Polis BDP’li grubu uzaklaştırmaya çalışırken, vatandaşlar da BDP’lilere tepki gösterdi. Polisin müdahalesiyle BDP’li grup sokak aralarına kaçarken, bazı vatandaşlar da ellerine aldıkları taş ve sopalarla BDP’lileri püskürtmek istedi. Bu sırada toplanan BDP’liler, polise taş atıp ellerinde sopalarla saldırdı. Polisin attığı biber gazlarından da bazı vatandaşlar ve gazeteciler etkilendi. Yıldırım İlçesi’ndeki olaylar devam ederken, bir vatandaş vücuduna gelen taştan dolayı yaralanarak hastaneye kaldırıldı.BDP’li gruba tepki gösteren vatandaşlardan bir tanesini elindeki balta dikkat çekti.

KOMANDOLAR MAHALLEDE
 

Üç gündür olayların sürdüğü merkez Yıldırım ilçesinde çevik kuvvet ve özel harekat ekiplerine takviye olarak İl Jandarma Komutanlığı’ndan 5 tim bölgeye sevk edildi. Yavuzselim Polis Merkezi önünde konuşlanan ekiplerin, muhtemel eyleme müdahele edeceği belirtildi. İl Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya da Vali Vekili ile krizi birlikte yönetti.

BURSASPOR TARAFTARI DA KARIŞTI

Bursaspor taraftar grubu Teksas da Yavuzselim Mahallesi’nde yürüyüş yaptı. Yavuzselim Polis Merkezi yanına gelen gruba polis müdahale etti. Pala lakaplı bir genç gözaltına alındı. Bursa Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, olaylarda biri silahla iki kişinin yaralandığını, soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.

İŞTE BALTALI SOKAK SAVAŞI...

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :