Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
01.11.2012 - 11:31
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Adana'da Polis yaktılar-VİDEO

Adana'da ölüm oruçlarına destek vermek amacıyla gerçekleştirilen izinsiz gösteri sırasında atılan molotofkokteyllerinden birisi çevik kuvvet polisinin üzerine düştü.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Edinilen bilgiye göre olay, merkez Seyhan ilçesinde 30 Ekim'de meydana geldi. BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın cezaevlerinde PKK ve KCK üyelerinin açlık grevi ve ölüm orucu eylemi yapmasından dolayı "30 Ekim'de hayatı durduralım" çağrısı üzerine Adana'da 30 Ekim'de PKK yandaşları korsan gösteri yaptı. Gösteriler sırasında PKK yandaşları polise, taş, molotofkokteyli, havai fişek ile saldırdı. Polis de göstericilere gaz bombası ve tazyikli su ile karşılık verdi.

İKİNCİ DERECEN YANIK...

Merkez Seyhan ilçesinde yapılan bir gösteri sırasında ise PKK yandaşların attığı molotofkokteylinin bir çevik kuvvet polisinin üzerine geldiği ve alevler içinde kaldığı ortaya çıktı. Polisi saran alevler, meblektaşları tarafından yangın tüpleri ile söndürüldü. Yaralı polis memuru hastaneye kaldırıldı. Tedavi altına alınan polis memurunda ikinci dereceden yanık oluştuğu belirlendi.
Bu arada, polis yaptığı operasyonda korsan gösteriye katıldığı belirlenen 4 kişiyi gözaltına aldı. Yapılan operasyonlarda 1 dolu molotof kokteyli, 8 boş molotof kokteyli şişesi ve 1 boş plastik bidon bulundu.
 
İŞTE O AN...

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :