Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
28.11.2017 - 22:45
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yeni Citroën C3 Aircross ile SUV tutkunlarına sesleniyoruz

Bayraktar Otomotiv Çekmeköy Şubesinin Satış Yöneticisi Sema Polat ile hizmet verdikleri Citroën markasının en son yeniliği C3 Aircross hakkında merak ettiklerimizi sorduk.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta Gazetesi/Çekmeköy

Bayraktar Otomotiv Çekmeköy’ün hizmetlerinden bahseder misiniz?

Sema Polat: "Bayraktar Otomotiv, Türkiye’de Citroën, DS, Subaru ve Infiniti otomobil markalarının ve Yokohama lastiklerinin distribütörlüğünü üstlenmiş olan Bayraktar Grubu’nun perakende şirketidir. Bayraktar Otomotiv’in 4 şubesinden birisi olan Çekmeköy Şubesi’nde Citroën, DS ve Subaru markaları için satış, satış sonrası, servis, yedek parça ve ikinci el hizmetleri sunuyoruz. Infiniti markası için de satış sonrası, servis, yedek parça ve ikinci el hizmetleri veriyoruz.

Hizmet saatlerinizden bahseder misiniz?

Pazartesi ve Cuma günleri arasında saat 08:30 ile 18:00 arasında satış hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Ayrıca Cumartesi günleri 09:00 ile 18:00, Pazar günleri de 11:00 ile 17:00 arasında satış hizmetlerimiz devam ediyor. Servis hizmetlerimiz ise hafta içi günlerde saat 08:30 ile 18:00 arasında, Cumartesi günleri ise saat 09:00-15:00 arasında sunuluyor.

Bayraktar Otomotiv Çekmeköy ne zaman kuruldu?

Çekmeköy, Madenler Mahallesi Serencebey Caddesi No:40/2 lokasyonunda 2011 yılından bu yana hizmet veriyoruz.

2017 yılında hangi yeni modelleri satışa sundunuz?

2016 yılının son aylarında Yeni Citroën C3 modelimiz ile eşzamanlı olarak C4 Picasso ve Grand C4 Picasso modellerimiz makyajlandı. Ardından yüksek talep gören C-Elysée modelimiz 2017 yılında yepyeni bir kimliğe kavuştu. Bu süreçte hafif ticari araç modelimiz Yeni Jumpy Panelvan, 8+1 kişilik Jumpy Space ve SpaceTourer’ın satışlarına başladık. Geçtiğimiz Kasım ayında da tamamen yeni bir SUV olan Citroën C3 Aircross’un satışlarıyla showroom ziyaretlerimiz arttı.

Yeni Citroën C3 Aircross modelinizi Kasım ayı itibarıyla satışa sundunuz. Aracın özelliklerinden bahseder misiniz?

2013 ile 2016 yılları arasında Türkiye’de satış rakamları üç kat büyüyen bir segment olan SUV pazarında daha fazla söz sahibi olmak isteyen Citroën, SUV kullanıcılarından ilham alarak yepyeni bir model olan C3 Aircross’u geliştirdi. Bir SUV’den beklenen; farklı ve canlı tasarım, karakterli, konforlu ve kullanışlı araç özelliklerinin tamamı Citroën C3 Aircross’un iddiaları arasında yer alıyor.

Citroën marka geleneği olan kullanıcı dostu konfor ve araç içi yaşantısındaki pratik detaylar Yeni C3 Aircross’un, SUV pazarındaki yoğun rekabette konumunu güçlendiriyor. Yeni Citroën C3 Aircross, 4,15 metre uzunluğunda, 1.76 metre genişliğinde ve 1.64 metre yüksekliğinde, geniş hacimli ve çok yönlü kullanımı olan bir SUV.

Yerden yüksek tasarım, segmentinin en yüksek sürüş pozisyonu, büyük jantlar, ön ve arka tamponlardaki koruyucu panelleriyle gerçek bir SUV tasarımına sahip. C3 Aircross’un 175 cm’lik yerden yüksekliği aynı platformu paylaştığı Yeni C3’ten yaklaşık 20 mm daha fazla. Yeni Citroën C3 Aircross’un, tavan çıtalarında ve C sütunundaki camlarında kullanılan özel renklendirmeler güçlü bir grafik tasarım sunuyor. 4 farklı tavan renk seçeneğine sahip olan C3 Aircross’ta toplam renk kombinasyonları 85’i, kabin opsiyonları da 5’i buluyor.

Citroën C3 Aircross’un, kompakt ölçülerine rağmen çok geniş bir iç hacim sunarak şaşırtıcı derecede pratik bir SUV olmasından bahseder misiniz?

Yeni Citroën C3 Aircross, geniş kabini ve konforlu koltuklarıyla sınıfının en geniş iç hacmi (en iyi tavan yüksekliği, en geniş diz mesafesi), rakip tanımayan modülerlik (iki bağımsız parça halinde kaydırılabilen arka koltuk sırası) ve çok geniş bir bagaj hacmi (410 litre ile 520 litreye arasında) sunuyor. Segmentinde tek olan açılır panoramik cam tavan, yolculara aydınlık bir ortamda seyahat etme ve gökyüzünü izleyebilme imkanı sağlıyor. Yeni C3 Aircross, sürücü yorgunluk uyarı ikazı, yokuş kalkış desteği ve Citroën Connect Nav gibi sürücü destek sistemleri ile donatıldı.

Röportajın fotoğrafı büyütmek için  foto üzerine tıklayınız

Yeni Citroën C3’te hangi motor seçenekleri sunuluyor?

Yeni C3 Aircross’un ileri teknolojisi ve macera sever doğası, tasarruflu ve verimli son nesil motor seçenekleri ile çevreci özelliklerine de vurgu yapıyor. Günlük yaşamdaki yolculuklar veya haftasonu kaçamakları için ideal bir yaşam ortağı olan Yeni C3 Aircross, benzinli PureTech ya da dizel BlueHDi motor seçeneklerine sahip. 2015, 2016 ve 2017 yıllarında Uluslararası Yılın Motoru ödüllerini kazanmış olan turbo benzinli PureTech güç ünitesi, 110 BG güce sahip. PureTech benzinli motorda EAT6 tam otomatik şanzıman sunuluyor. BlueHDi 100 BG dizel motor ise 5 ileri manuel şanzımanlı olarak sunulacak. Her iki motor da Euro 6 normlarını karşılıyor.

Çekmeköy ve çevresinde çok farklı iklim ve yol koşullarına maruz kalabiliyoruz. Bu sebeple C3 Aircross özellikle bu bölgede oturanlara nasıl bir avantaj sağlayabilir?

Yeni C3 Aircross’taki Grip Kontrol ve Hill Assist Descent (Yokuş İniş Desteği) opsiyonları ile siz istediğiniz zaman maceraya hazırsınız. Farklı zemin koşulları için Grip Control sistemi ve 16 ya da 17 inçlik dört mevsim lastikleri ile donatılmış olan C3 Aircross, son derece modüler bir sürüş deneyimi sağlıyor ve koşul veya yüzey ne olursa olsun kendini her türlü yola uyarlayabiliyor. 5 sürüş modu bulunan Grip Control’de Standart moda alındığında çekiş otomatik olarak ayarlanıyor. Sistemde ayrıca, Kum, Arazi, Kar veya ESP Kapalı modlarından biri seçilebiliyor. Grip Control ile birlikte sunulan Hill Assist Descent (Yokuş İniş Desteği) sayesinde eğimin çok olduğu yokuşlardan inerken aracın hızı otomatik olarak ayarlanıyor. Bu teknoloji sayesinde yokuş aşağı inerken, araç, sürücünün gaza veya frene basmasına gerek kalmadan hem düz bir şekilde ilerliyor hem de kayma riskini sınırlıyor. Sürücü inişe hangi hızla girdiyse sistem inişi o hızla tamamlıyor. Sistem, sürüşün normalde stresli olabileceği durumlarda kontrol ve güvenliği arttırmak için aracı çok düşük bir hızda (3 km/s kadar indirebiliyor) tutabiliyor.

Yeni Citroën C3 Aircross’un fiyatları ne kadar?

Türkiye’de yeni Citroën C3 Aircross, 108.500 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaya başlandı. 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :