Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
15.08.2013 - 16:43
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tüm kamu hizmetleri tek merkezde

İlçe halkına tüm kamu hizmetleri Hükümet Konağı’nda verilecek. Ulaşım sorununu olmayacağı ve Belediye Binası’ne da yürüme mesafesinde olacak proje yakında ihaleye çıkarılıyor.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

PENDİK, tüm kamu hizmetlerini ulaşımın merkezinde tek çatı altında toplayan modern bir Hükümet Konağı’na kavuşuyor. Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in girişimleri sonucu başlayan çalışma ile Pendikliler Kaymakamlık ve diğer kamu hizmetlerine tek merkezden kolayca ulaşabilecek. Pendik Belediyesi’nden inşaat ruhsatı alan Hükümet Konağı için yakında ihale açılacak.

Modern bir yapı içerisinde Kaymakamlık, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Tarım İl Müdürlüğü, Nüfus Dairesi, Mal Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro Müdürlüğü, Verem Savaş Dispanseri, Aile Sağlık Merkezi, Halk Sağlığı Merkezi, İl Sosyal Hizmetler Rehabilitasyon Merkezi, Sosyal Yardımlaşma Vakfı gibi birimler bir araya toplanıyor.

ULAŞIMI ÖNCEDEN ÇÖZÜLDÜ

Hükümet Konağı ve Sağlık Kompleksi, Doğu Mahallesi’nde ulaşım sorunun önceden çözüldüğü bir bölgede inşa edilecek.

Yakınında metro durakları bulunan yeni Hükümet Konağı’na kısa süre önce tamamlanan Tavşantepe Köprülü Kavşağı, Dolayoba alt geçidi ve yanyollar ile trafik sorunu olmadan kolayca ulaşılabilecek.

Yakında ihalesi yapılacak olan tesis tamamlandığında Belediye binasına da yürüme mesafesinde olacak.

Proje, İstanbul Valiliği İSMEP (Sismik Riskin Azaltılması veAcil Durum Hazırlık Kapasitesinin Arttırılması Projesi) kapsamında yapılacak.

FETHULLAH GÜLEN'E GÖRE KIYAMET!

CHP'NİN İKTİDAR UMUDU YOK

ATATÜRK’ÜN DOĞDUĞU EV ZİYARETE AÇILDI

15 AĞUSTOS GAZETE MANŞETLERİNDE NE VAR

İSTANBUL DEPREMİ İÇİN UZMANLAR UYARDI

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :