Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
04.10.2013 - 13:50
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Pendik’te Kurbanlıklar altın kazandırıyor

Pendik Kurnaköy’deki kurbanlık alandan kurban alanlar çifte ödül kazanıyor. Kurbanlık Pazar Konseyi tarafından kurban Bayramı için kurbanlıklar alanlara çeşitli promosyonlar sunuluyor.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

PENDİK  Belediyesi’nin  yeni kurban satış ve kesim yeri, Kurnaköy Piknik Alanında hizmete girdi. Buraya gelen alıcıları kurbanlığın yanı sıra, çeşitli hediyeler de bekliyor. Yeni yeri tanıtmayı ve daha çok vatandaşın gelmesini hedefleyen Kurbanlık Pazarı Konseyi, alıcılara çekilişle altın dağıtacak. İki hafta boyunca her gün için bir çeyrek altının verileceği çekiliş, pazartesi günleri yapılacak. Hafta boyunca kurbanlığın ve satın alınan çadırın numarasını konsey görevlisine kayıt ettirecek alıcılar, her hafta dağıtılacak yedi çeyrek altından birini kazanma fırsatına kavuşacak. Altın çekilişli satışlar, Kurban Bayramı arefesine kadar sürecek.

 NEŞET ERTAŞ CD’Sİ HEDİYE

 Kurbanlığını Kurnaköy’deki yeni satış yerinden alanlara Pendik Belediyesi de geçen yıl kaybettiğimiz ünlü halk ozanı Neşet Ertaş’ın bir CD’sini hediye ediyor. Ayrıca alıcılara ücretsiz kitap da dağıtacak olan Belediye, hem vatandaşları her ortamda kitapla buluşturarak okumayı teşvik, hem de Kurnaköy Kurban Satış ve Kesim alanını tercih ettikleri için teşekkür etmek amacınıtaşıyor.

KURBAN ALANINA ÜCRETSİZ SERVİS

Hizmet vermeye başlayan alanda tek tipi olarak düzenlenen satış yerleri daha konforlu hale getirildi. Satıcıların rahat ve sağlıklı bir ortamda çalışmalarının sağlanabilmesi amacıyla mescit, lavabo, tuvalet ve sıcak duş imkânı da bulunuyor. Ayrıca kendi imkanlarıyla gidemeyen alıcıları da düşünen Pendik Belediyesi, satış ve kesim alanına ücretsiz ring seferleri koydu. Kurbanlık girişlerinin başladığı alanda 3500 büyükbaş ve 500 küçükbaş hayvan çadırlardaki yerini aldı. Ayrıca kurban alanında 8 büyükbaş, 1 küçükbaş hayvan kesim yeri hazırlandı. 1 adet de bireysel kesim için alan oluşturuldu. Kurban Bayramı sırasında 100 kasap hizmet verecek

GOOGLE’ın Yaşlılık savaşı TIK’la

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :