Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
19.12.2013 - 10:14
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Pendik Eryetiş Eğitim kurumlarında hasta refakat kurslarına yoğun ilgi

Pendik Ö. Nasibe Eryetiş Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ile Pendik Halk Eğitim Merkezi ve Pendik Belediyesi işbirliği ile açılan Hasta ve Yaşlı Refakat kurslarına yoğun ilgi oldu.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

PENDİK Ö. Nasibe Eryetiş Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ile Pendik Halk Eğitim Merkezi ve Pendik Belediyesi işbirliği ile açılan Hasta ve Yaşlı Refakat kursu başladı. Hasta Bakım Kursuna 51 kişi başvurdu. Genellikle Lise mezunları ile Üniversite mezunlarının ilgi gösterdiği kursa yoğun müracaat oldu. Eryetiş Eğitim Kurumları Genel Eğitim Koordinatörü Zeki Kayhan, işsiz gençlerimizin Hayat Boyu Öğrenme kapsamında meslek edinmeleri ve alacakları eğitim sertifikası ile iş edinebileceklerini söyledi. Zeki Kayhan bu sertifika ile Rehabilitasyon merkezlerinde,  Bakımevlerinde, Hastanelerde, Fizik Tedavi Merkezlerinde, Psikiyatri Kliniklerinde, Diyaliz Merkezlerinde, Huzurevlerinde, Özel Eğitim Merkezlerinde, Evde Bakım Hizmetlerinde, Yaşlı bakım Merkezlerinde işe girme imkânı var. İŞKUR en çok vasıflı meslek elemanı arıyor.  Biz Ö. Nasibe Eryetiş Anadolu Sağlık Meslek Lisesi olarak sosyal sorumluluk projesi kapsamında topluma destek vermek adına meslek kursları düzenliyoruz. Buradaki amaç meslek edinmek isteyen lise mezunu gençlerimizin meslek öğretmenleri  ve istihdama yönelik kurslarla bu gençlerimizin iş sahibi olmalarını sağlamak.

LABORATUVARDA EĞİTİM

Ö. Nasibe Eryetiş Anadolu Sağlık Meslek Lisesi müdürü Celal Gemalmazise hasta bakımı kursunun 560 saat süreceğini, sonucunda Halk Eğitim Merkezi onaylı sertifika verileceğini, derslerin Sağlık Eğitim Fakültesi mezunu meslek dersleri öğretmenlerince verildiğini ve iki ayrı laboratuvarda uygulama yapıldığını belirtti.

Günümüzde Hasta Yaşlı Bakımının öneminin arttığı sağlık meslek kurslarının daha da önem arz etiği özellikle iş arayan gençlerimizin bu tür kurslara katılarak iş edinebileceklerinden hareketle Ö. Nasibe Eryetiş Anadolu Sağlık Meslek Lisesine müracaat etmeleri istendi.

Günlük Gazete manşetleri TIK'la

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :