Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
29.10.2018 - 19:57
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları’ndan Cumhuriyet Nöbeti

Cumhuriyetin Kuruluşunun 95. Yıl Dönümünü İstanbul’un köklü eğitim Kurumu Etyetiş ve Balkanlar Eğitim Kurumu’nun bünyesindeki Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri büyük bir coşkuyla kutladı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta Gazetesi/Pendik

 

Cumhuriyet’in 95. yıl dönümü Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları
Kampüsünde muhteşem bir törenle kutlandı.  Çağdaş bir ulusun doğum günü, çağdaşlaşma projesinin başlangıcı olarak kabul edilen bu günü, Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri kendilerine yakışan bir kutlama programı ile gösterdi.

 

 

HEP BİRLİKTE 10.YIL MARŞI OKUNDU

 

Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladıktan sonra Fen Bilimleri Bölüm Başkanı Sinem ELBASAN’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti.  Ardından 10. sınıf öğrencilerinden Umutcan ALBAYRAK “Bayrak” adlı şiirini büyük bir coşkuyla okudu. Tören, Yabancı Diller Bölümünün hazırladığı “Devrimler” konulu İngilizce piyes ile devam etti. Cumhuriyet konulu video gösterimi büyük bir keyifle izlendi. Ardından Sosyal Bilimler Bölümü rehberliğinde hazırlanan Cumhuriyet’in ilan edildiği meclisi anlatan piyes büyük bir başarı ile sergilendi. Koro ve Modern Dans Gösterileri ile devam eden tören Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları öğretmen ve öğrencileri hep birlikte okudukları 10. Yıl Marşı’yla son buldu.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :