Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
23.04.2012 - 22:30
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Boğaz Köprüsü altında 'Barış Güvercini' uçurdular

Pendik’te, 'Dünya çocukları 7. Pendik buluşması' kapsamında gerçekleştirilen 'Barış Köprüsü' etkinliği çerçevesinde yurt dışından gelen öğrenciler Boğaziçi Köprüsü altında Barış Güvercini’ uçurdular.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şenlikleri Pendik’te bu yıl da büyük bir coşku içinde kutlanıyor. Şenliklere, Meksika, Endenozya, Arnavutluk, Romanya, Azerbaycan, Bulgaristan, Gürcistan, Rusya, KKTC, Polonya ve Makedonya gibi 11 ülkeden gelen öğrenciler, ülkelerine özgü kıyafetleri, oynadıkları oyunlar ve yaptıkları gösteriler ile Pendiklilere unutamayacakları anlar yaşatıyorlar.   

18-24 Nisan tarihleri arasında düzenlenen 'Dünya çocukları 7. Pendik buluşması' kapsamında gerçekleştirilen 'Barış Köprüsü'  etkinliği çerçevesinde, yurt dışından gelen 600 öğrenci, kendilerini evlerinde misafir eden Pendik'li öğrencilerle birlikte Pendik iskelesinden bindikleri 2 gemi ile Boğaziçi Köprüsü'ne doğru hareket ettiler. Öğrencilere ilk önce İstanbul'da boğaz turu yaptırıldı. Boğaziçi Köprüsü'nün altına gelindiğinde 11 ülkeden gelen öğrenciler arasından seçilen bazı çocuklar ellerinde bulunan 50 ‘Barış Güvercini’ni ve rengarenk balonları uçurdular. Etkinlik sırasında öğrenciler büyük bir mutluluk ve heyecan yaşadılar.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :