Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
03.04.2014 - 10:30
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Abdullah Gül Cumhurbaşkanlığı için ne dedi, aday olacak mı?

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ağustos 2014’te yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi için ne dedi? Abdullah Gül Cumhurbaşkanlığı’na yeniden aday olacak mı?

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

30 Mart 2014 yerel Seçimler’in ardından yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimi için şimdiden tartışmalar gündeme gelmeye başladı. Bu kınuda şimdiye kadar bir açıklama yapmaktan kaçınan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bu konuda ilk defa konuştu. Enson’a göre, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bugüne kadar yanıt vermekten kaçındığı "Cumhurbaşkanlığı adaylığını konuşmanın zamanının geldiğini" açıkladı. Gül, adaylık konusunun bu ayın sonu veya mayıs başında kesinleşeceğini belirtirken, kararı Erdoğan ile birlikte alacağını söyledi.

BEN ONA O DA BANA YAPMAZ

Başbakan Erdoğan'ın önünü kesmek için kendisine haber vermeden bir eylemin içinde olmayacağına dönük güvencesini, "Ben ona, o da bana yapmaz" sözleriyle gösteren Gül, kamuoyunun adaylığını tartışması çağrısında da bulundu.

"Ağustos'a Cumhurbaşkanlığı seçimi olacağına göre bununla ilgili her şeyi konuşmanın günü geldi. Seçimin kesin sonuçları ilan edilsin, nisan sonu, mayıs ayı başında netleşmiş olur.

ADAYLIĞI DEĞERLENDİRİRİZ

Oturur Başbakan'la ve diğer arkadaşlarla aramızda konuşuruz. Ona göre karar veririz.

BAŞBAKANLIK KONUSU

Önceden bir şey söyleyemem. Aramızda bir değerlendirme yaparız.

SÜRPRİZ OLMAZ

Ben Başbakan'a, onunla konuşmadan bir sürpriz yapmam. O da bana yapmaz..

Günlük gazete manşetleri TIK’la

 

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :