Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
03.04.2014 - 10:48
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bülent Arınç neden Kemal Kılıçdaroğlu’nun gideceğini söyledi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bülent Arınç, Cumhuriyet Halk Partisi hakkında çok önemli iddialarda bulundu, Kemal Kılıçdaroğlu hakkında ne söyledi?

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

30 Mart 2014 Pazar günü yapılan Yerel Seçimler sonrası, Cumhuriyet Halk Partisi’nin geleceği ve Genel Başkanlık konusunda çeşitli yorumlar sosyal medyada hergün yer bulmaya başladı. Bu yorumlara AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bülent Arınç katıldı.

Bülent Arınç, seçimlerin CHP için büyük bir başarısızlık olduğunu ifade ederken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığının tartışılacağını ve Mansur Yavaş, Mustafa Sarıgül ve adını vermeden üstü kapalı ima ettiği Muharrem İnce’nin Liderlik yarışına girmesinin beklendiğini söyledi.

İŞTE ARINÇ’IN AA’YA AÇIKLAMALRI

"Muhteşem bir sonuçla karşı karşıya kalmıştır. Zannediyorum ki Kılıçdaroğlu'nun Genel Başkanlığı tartışılacaktır. Ben şunu düşünüyorum. İstanbul'da Sarıgül, diyelim ki Ankara'da Mansur Yavaş, diyelim ki Yalova'da Sayın Kılıçdaroğlu'nun Grup Başkanvekili, ismini söylemek istemiyorum. O döner dönmez bir Genel Başkanlık yarışına, parti içinde başlamak isteyebilirler. Onun için de şimdiden mazeret hazırlamaya veya kendi açılarından sonuçları değerlendirmeye kalkıyorlar. CHP'nin de genel başkanı kılıçdaroğlu'nun da işi bu seçimlerden sonra bir hayli zor."

"Eski CHP, yeni CHP tartışması tekrar gündeme gelecektir. Ve bir hayal değil belki, Cumhuriyet Halk Partisinin içinde bir başka Cumhuriyet Halk Partisinin doğması belki gündeme gelebilecektir."

Günlük gazete Manşetleri TIK'la

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :