Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
07.04.2014 - 10:04
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP’de yenilgi tartışmaları erken başladı kimin istifası istendi

30 Mart 2014 yerel seçimler’de beklediğini bulamayan CHP’de tartışmalar erken başladı. Hangi Milletvekiline istifa etsin denildi, neden istifası istendi, CHP’de neler olutor?

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

30 Mart 2014 Yerel Seçimler’de beklediğini bulamayan Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) yenilgi tartışmaları erken başladı ve konuyu tartışan bir Milletvekili için istifa istendi. Enson’a  göre, Muhalefet partisi CHP, 30 Mart yerel seçimlerinde alınan düşük oy oranını analiz etmeye çalışıyor. CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, yerel seçimlerdeki "ağır" yenilgi"ye cemaat ile işbirliği yapılmasının sebep olduğunu söylemişti. Güler'in bu çıkışına, genç PM üyesinden sürpriz bir yanıt geldi.

''İSTİFA EDİN PARTİMİZDEN''

Güler’in, sosyal paylaşım ağı Twitter’da yazdığı “Cemaatle işbirliği, ateş denizinden çıkmak için mumdan gemiye binmekti; mumdan gemilere ateş denizinde ne olursa, seçim sonucu da o oldu” yorumuna, partide iki dönemdir Parti Meclisi (PM) üyesi olarak görev yapan Ekrem Kerem Oktay, yine Twitter üzerinden cevap verdi. Oktay, “Birgül Hanım kimseyle işbirliği yapmadık, öyle bir kanaatiniz varsa istifa edin partimizden. Ne duruyorsunuz?” yanıtını vererek, istifa çağrısında bulundu.

YÜZDE 5 ORANINDA GERİ ÇEKMİŞTİR'

CHP’li Güler ayrıca İzmir’deki 8 ilçenin kaybedilmesi üzerine internet sitesi üzerinde bir analiz yayımladı. Güler, “İzmir’de CHP seçmeni, ülkemizin güvencesi olma özelliğini sürdürmektedir. Tüm ülkeyi kasıp kavuran AKP iktidarına karşı direnişini sürdürmektedir. İzmir seçmeni AKP’ye desteğini yüzde 5 oranında geri çekmiştir” dedi.

BAŞARISIZLIK DEMEKTİR

CHP’nin 2009 seçimlerine göre büyükşehir oyunu yüzde 5,1, ilçe belediye oyunu yüzde 2,3 oranında azalttığı tespitini yapan ancak 2011 milletvekili seçimlerine göre oyunu artırdığı tespitinde bulunan Güler, “Bu sonuçlar İzmir için başarısızlık demektir. Ve ek olarak, yolsuz, yasakçı, savaşçı, anti-laik ve ATATÜRK düşmanı bir iktidarın varlığı da hesaba katılınca, bu sonuçlar İzmir’de bizim için hezimet demektir” ifadesini kullandı.

Günlük gazete manşetleri TIK’la


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :