Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
14.04.2014 - 08:22
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Haşim Kılıç mı olacak?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, CHP’nin Cumhurbaşkanlığı Adayı Haşim Kılıç mı olacak sorusuna cevap verdi,MHP ile ittifak konusuna açıklık getirdi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

CUMHURİYET  Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, CHP’nin  Cumhurbaşkanı  Adayı konusundaki bir soruya verdiği cevap kafaları karıştırdı. Erdoğan Toprak, CNN Türk’te katıldığı Ankara Günlüğü programında, Hande Fırat, Hüseyin Yayman ve Utku Çakırözer'in sorularını yanıtladı. MHP ile Cumhurbaşkanlığı Adayı için ittifak yapılıp yapılmayacağına ilişkin bir soruya böyle bir işbirliği olmasını beklemediğini ifade eden Toprak, Cumhurbaşkanlığı seçiminin partiler üstü bir olay olduğuna dikkat çekerek, “ Halk kimi istiyorsa adayımız o olur. Toplumun tamamını kucaklayacak bir isim olmasını arzu ediyoruz. Herkesin asgari müştereklerde üzerinde birleşeceği bir aday olmalı’’ dedi.

KAFAMDAKİNİ SÖYLEMEM YANLIŞ OLUR

Haşim Kılıç’ın CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı olup olmayacağı sorusuna ise şu cevabı verdi: “Anket ve kamuoyunun bize sunacağı isimlerden birini Cumhuriyet Hakl Partisi olarak destekleyeceğiz. Ben konuşmamın başında topluma soracağımızı ifade ettim. Şimdi ben kafamdaki söyleyip topluma dayatırsam o zaman topluma sormamış olurum. Bugünkü iktidar partisinin düşmüş olduğu duruma düşeriz" dedi.

Günlük gazete manşetleri TIK’la

 

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :