Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
16.04.2014 - 07:58
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Pati'de Cumhurbaşkanlığı'na 3 aday belirleme anketi yapılacak

AK Parti Cumhurbaşkanlığı adayı için 3 isim belirleyecek. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan anket formları hazırlattı, milletvekillerinden Köşk için 3 isim önermesini isteyecek.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

30 Mart 2014 Pazar günü yapılan Yerel Seçimler’in ardından Türk siyaseti şimdi de Cumhur- başkanlığı seçimlerine kitlendi.

Değişik siyasi partilerden gelen Cumhurbaşkanı Adayı tartışmaları gündemden düşmüyor. Hergün yenir isim ortaya atılıyor ve bu isimler üzerinde sosyal medyada yorumlar arka arkaya geliyor. AK Parti’de Cumhurbaşkanlığı adayı için anket yapılacağı belli oldu. AK Parti, milletvekillerine dağıtacağı anket formuyla cumhurbaşkanlığı adayı olabilecek 3 isim isteyecek. Ayrıca bu ankette, 3 dönem şartı da sorulacak.

TOPLANTIDA FORM DAĞITILACAK 

AK Parti, Cumhurbaşkanlığı adaylığında öne çıkan isimleri belirlemek üzere bir anket formu hazırladı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın partili milletvekilleriyle bugün yapacağı toplantıda dağıtılacak formda vekillerden “cumhurbaşkanlığı seçimi için akıllarındaki üç ismi” forma yazları istenecek. Formları dolduran milletvekillerinin ad ve soyadlarını yazmaları isteniyor.

Formda 3 bölüm yer alıyor. Birinci bölümde “Cumhurbaşkanlığı seçiminde kimi aday göstermek istersiniz?” diye sorularak üç isim yazmaları isteniyor. İkinci bölümde, “Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili görüş ve önerilerinizi belirtiniz” denilerek vekillerin ucu açık cevaplar vermesi isteniyor.

Formları dolduran milletvekillerinin ad ve soyadlarını yazmaları için de formda bölüm bulunuyor. Böylece kimin, hangi ismi önerdiği açık olacak.

3 DÖNEM DEVAM ETSİN Mİ?

Üçüncü bölümde ise milletvekillerine Ak Parti tüzüğüyle ilgili bir soru yöneltiliyor. “Tüzüğümüzde yer alan seçilmeye ilişkin sınırlamayla ilgili görüşünüz nedir?” diye sorularak “Sınırlamalar kaldırılmalı” veya “Mevcut düzenleme devam etmeli” seçeneklerinden birinin tercih edilmesi istenecek.

Günlük gazete manşetleri TIK’la

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :