Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
16.04.2014 - 08:44
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP’de avukatların Cemaat isyanı

CHP'nin cemaatle hareket ettiğini öne süren avukatları, ortak bir bildiri yayımlayarak, partinin, cemaat hocalarının önünde ceketini ilikleyenlerin olmayacağını söyledi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

CUMHURİYET Halk Partisi’nde Avukatlardan Cemaat isyanı geldi. Akşam’ın haberine göre, CHP İzmir İl örgütünün aktif avukatları Murat Fatih Ülkü, Mehrigül Keleş ve Ersoy Uluçay 2010'da genel başkan değişikliğinden ve ortaya atılan 'yeni CHP' kavramından rahatsız olduğunu belirttiler. 'Yeni CHP'nin partiyi kitlelere açmak yerine dönüştürdüğünü düşünen avukatlar, seçimlerde yaşanan başarısızlığın ardından tamamlayarak 'CHP Bizimdir' hareketini oluşturdu.

YEREL SEÇİMLERİ BEKLEDİK

Hareketi başlatmak için yerel seçimlerin bitmesini beklediklerini ifade eden Avukat Mehrigül Keleş, "Eleştirimiz nedeniyle tepki alabiliriz. Daha önceki açıklamamızda seçimlere kadar susacağız demiştik. Fakat bu ertelenebilecek bir suskunluk olamaz. Önümüzde cumhurbaşkanlığı, genel seçim var. Aynı yanlışlar tekrarlanırsa o seçimlerde de yenilgi kaçınılmaz olacaktır. Bu hareket partiyi ekseninden kaydırmaya yönelik bir siyasete tepki niteliğinde ortaya çıktı. Biz 'CHP bizimdir' derken kimlerin olmadığına vurgu yaptık. CHP cemaate biat edenlerin, neoliberallerin, özerklik yanlılarının partisi olamaz" diye konuştu.

CEMAATLE HAŞIR NEŞİR

Avukat Ersoy Uluçay, "CHP'nin girdiği yolun yanlışlığı bu seçimlerde ortaya çıktı. Toplumsal muhalefetin en yüksek olduğu dönemde İzmir'den oyunu düşürerek çıktı. Bunun tek nedeni partinin cemaatlerle haşır neşir olmaya başlaması" dedi.

Avukat Murat Fatih Ülkü ise "Tabanın talebi belli. Tabanın sesine kulak verin, yoldan çekilin. Temel iddiaları başarısız olursak çekilirizdi. Bu sözü yerine getirmelerini bekliyoruz" diye konuştu.

Günlük Gazete manşetleri TIK’la


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :