Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
16.04.2015 - 12:21
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HDP’ye 10’nun desteği artıyor

7 Haziran Genel Seçimleri’nde HDP’yi desteklemek için Haydarpaşa Garı’ndan start veren 10’dan Sonra Seçim İnisiyatifi, Türkiye’nin dört bir yanında faaliyetlerini sürdürüyor.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta- Haydarpaşa Garı önünde bir araya gelerek seçimlerde HDP’ye destek vereceklerini belirten 10’dan Sonra Seçim İnisiyatifi, “7 Haziran akşamı geleceğimizin önüne koyulan baraj yıkılmış olarak Türkiye yeni bir sabaha uyanacak” dedi.

HDPLİ VEKİL ADAYLARINDAN DESTEK

Haydarpaşa garında bir araya gelen 10dan Sonra Seçim İnisiyatifi üyelerine HDP İstanbul milletvekili adayları Bülent Uluer, Prof. Dr. Beyza Üstün, Avukat Filiz Kerestecioğlu ve Murat Mıhçı da destek verdi.

Buluşmada; “10’dan sonra nefes almak için oylar HDP’ye” yazılı pankart açıldı, “Kamusal haklarımız için oylar HDP’ye”, “LGBTİ’lerin hakları için oylar HDP’ye”, “Ayakkabı kutusunda sadece ayakkabı olacak” yazılı dövizlerin taşındı, “Oy ver, HDP oy ver”, “Her yerde mücadele, mecliste HDP” sloganları atıldı.

BİZ HDPLİ DEĞİLİZ AMA İLKLERİNİ DEĞERLİ BULUYORUZ

Yapılan açıklamada, “Biz HDP içinde siyaset yapmayan, ancak onun savunduğu ilkeleri değerli bulan insanlar olarak, nefes almakta zorlandığımız bu günlerde çıkışı olarak HDP’yi ve yeni yaşam çağrısını mücadeleler için bir umut olarak görüyoruz. “10’dan sonra oylar HDP’ye diye söze başlayacağız ve adil, özgür, eşit ve kardeşçe yeni bir yaşamın tarihini yazacağız. Bugün Haydarpaşa’dan Ankara’ya bir tren kalkıyor. Büyük bir yolculuğa hazırlanıyor. Gelin bu yolculuğu birlikte çıkalım.

YOLA ÇIKAN BAHAR, BARAJLARI YIKACAK

“Her yerde mücadele, sandıkta HDP diyoruz. 7 Haziran akşamı, geleceğimizin önüne koyulan baraj yıkılmış olarak Türkiye yeni bir sabaha uyanacak.

“Bir Nisan günü başlattığımız bu mücadeleyle, onların bütün korkularını kırarcasına yeni yaşamı inşa edeceğiz. Yola çıkan bahardır.”

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :