Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
20.04.2015 - 10:56
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP Kaçırdı, DSP Kaptı

CHP’nin Altın Çocuğu lakaplı Siyaset Uzmanı Seyfi Ergül’ü DSP kaptı. Demokratik Sol Parti, Ergül’ü Tekirdağ 1.Sıra Milletvekili Adayı gösterdi. Bu durum, kamuoyunda CHP kaçırdı, DSP kaptı söyletilerine neden oldu.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta-DSP Tekirdağ Milletvekili Adayı Seyfi Ergül, İstanbul 1.Bölge’de adı sıkça telafuz edilen siyasi bir figür. SHP İlçe Başkanlığı’ndan tutun DSP Belediye Başkan Adaylığına kadar farklı kademelerde görev aldığı gibi, CHP içinde Milletvekili aday adaylığından CHP İstanbul Anadolu yakası 1. Bölge Komisyon Başkanlığı’na kadar çeşitli görevler yaptı.

Seyfi Ergül, İstanbul CHP İl Başkanı Murat Karayalçın’nın danışmalığı içinde bir dönem düşünüldü. Karayalçın’ın, “İstanbul’u yönetmek için daha genç ve dinamik kadrolara ihtiyaç var. Ufku açık beyinlerin partiye fayda sağlanacağı”  beyanına dayandırıldı.

 Tekirdağ’da Seyfi Ergül, Milletvekili olur mu olmaz mı? Sorusundan çok CHP’yi gerileteceği yönde kamuoyunda ciddi bir algı oluşmuş durumda.

Seyfi Ergül Kimdir?

1977 Çorum doğumlu Seyfi Ergül, Uluslararası Amerikan Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu. 2005’te SHP İlçe Başkanlığı yapan Ergül, 2009 yerel seçimlerinde DSP Sancaktepe Balediye Başkan adayı ve 2011 genel seçimlerinde CHP milletvekili aday adayı oldu. 2014 Yerel Seçimlerinde CHP Sancaktepe Belediye Başkan aday adayı oldu. Seyfi Ergül, CHP İstanbul Anadolu yakası 1. Bölge Komisyon Başkanlığı görevini yürütüyordu.

İyi derecede İngilizce ve Almanca bilen Ergül, evli İstanbul Sancaktepe’de ikamet ediyor

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :