Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
28.10.2015 - 11:48
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Milyonlarca kadının inadı devrimi yaratır

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, istanbul Kadın Seçim Koordinasyonu'nun düzenlediği forumda kadınlarla bir araya geldi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta-Yüksekdağ, “milyonlarca kadının inadı devrimi yaratır, inatla bir tarih yazacağız milyonlarca inatla devrimi yapacağız. 7 Haziran'da reddedilen kadının iradesidir. Kadınların cesaretiyle bu zor eşikten geçmeyi başaracağız"


SAVAŞA DUR DİYECEK OLAN KADINDIR

7 Haziran'dan bu yana bu topraklarda 200'den fazla kadın katledildi. Kadınlar, yaşamın her alanında tacize tecavüze uğruyor. Erkek egemen düzen, erkek egemen savaş düzeni olduğu için bu savaş durmuyor. Bu savaşı yaratan koşullar erkek egemen şiddet siyaseti ve zihniyetidir. Biz kadınların geliştirdiği özgürlük, hak ve eşitlik mücadelesi bu savaşın kaynağını ortadan kaldıracak asıl güçtür. Devletin tüm genlerine nüfuz etmiş bu şiddeti, kadının barış ve eşitlik siyasetinin egemen kılınması ile ortadan kaldırabiliriz. Kadının barış mücadelesinin öncüsü olduğunu bu nedenle iddia ediyoruz. Kadına dayatılan zulüm ve savaşa karşı inadına savaşsız ve şiddetsiz bir toplumun öncüsü olacağız, diyoruz." 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :