Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
21.12.2015 - 09:34
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Seçilme yaşını 18’e indireceğiz

AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, 'Seçme hakkını 18 yaşına indirdik. Seçilme yaşını da 18’e indireceğiz' dedi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 Güncelposta Gazetesi-AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, Bağcılar Belediyesi Gençlik Merkezi’nde düzenlenen, “1071’den 2071’e Gençlik Vizyonu ve Alparslan” konulu söyleşide gençlere önemli tavsiyelerde bulundu.

HAYAL GENÇLERİN GELECEĞİDİR

Ünlü şair Yahya Kemal Beyatlı’nın, hayalleri olmayan insanlar yarınlara koşamaz’ sözüne atıfta bulunan Dr.Temurci, “Hayali olmayan birbirine yürüyemez, dert çekemez, uğraş veremez ve gelecek planı yapamaz. Hayal gençlerin geleceğidir.” dedi.  Tarihin durağan olmadığını ve yeniliklere açık olduğunu belirterek konuşmasına başlayan Dr. Temurci, Müslüman Martin Luther King’in ABD’de verdiği özgürlük mücadelesini hatırlattı. Onun Müslümanlara değer verdiğni ifade eden Dr. Temurci, “1963 yılında, ‘benim bir hayalim var’, diyordu. Kendi ırkına rengine bakmadan sahip olduğu 4 çocuğunun ahlak ve kişiliğiyle değerlendirilmesini istiyordu.” dedi.  

SİYASETTEN UZAK DURMAYIN

Öğrencilerin sorularını da cevaplayan Dr.Temurci, ülkemizde siyasetin parti değil, her zaman hakkın yanında olma işi olduğunu belirterek, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın yardım eli uzatılan Tanzanya’daki bir gencin Türk bayraklı fotoğrafını gösterdiğini anlattı.

GENÇLER ÜLKEMİZİN HER ŞEYİDİR

Gençlerin yönelttiği soruları da cevaplayan Dr.Temurci, İstiklal Marşı’nın ‘korkma’ ile başladığını ifade ederek, bu kelimenin en çok Türklere yakıştığını vurguladı. Dr.Temurci, “Seçme hakkını 18 yaşına indirdik. Seçilme yaşını da 18’e indireceğiz. Çünkü gençler ülkemizin her şeyidir. 20 yıl sonra değerlere uymayan bir toplum yarınlarımız olamaz. ‘’dedi.

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :