Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
07.01.2016 - 11:47
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hüseyin Yayman Bakan Yardımcısı oldu

Doç. Dr. Hüseyin Yayman, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcılığı'na getirildi. 7 Haziran Seçimleri’nde vekil seçilen ancak 1 Kasım Seçimleri’nde aday gösterilmemişti.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta Gazetesi- Adalet ile Kültür ve Turizm bakan yardımcılıklarına yeni atamalar yapıldı. Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararına göre, Adalet Bakan Yardımcılığı'na Bilal Uçar, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcılığı'na Doç. Dr. Hüseyin Yayman getirildi.

Doç. Dr. Hüseyin Yayman, 7 Haziran Seçimleri’nde İstanbul'dan  milletvekil seçildi. Yayman, 1 Kasım'da yapılan seçimde ise liste dışı kalan isimlerden olmuştu.  Hüseyin Yayman ile aynı kaderei paylaşan Adalet Bakan Yardımcılığı'na atanan Bilal Uçar olduç Uçar, 7 Haziran'da vekil seçilmiş, 1 Kasım'da ise aday gösterilmemişti.

Doç Dr. Hüseyin Yayman Kimdir?

Hüseyin Yayman1969 yılında Hatay Kırıkhan'da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Hatay Kırıkhan'da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.

 Yüksek Lisansını  Hacettepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde yaptı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde "Türkiye’nin İdari Reform Tarihi" isimli doktora tez çalışmasıyla, Siyaset Bilimi ve kamu yönetimi Doktoru unvanını aldı. Doktorasını tamamladıktan sonra bir süre ANAR veSETA'da danışman/araştırmacı/uzman olarak çalıştı.

Kürt sorunuyla ilgili çalışmalarıyla bilinen Yayman, Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

Hüseyin Yayman, 3 nisan 2013 tarihinde AK Parti Hükümeti tarafından açıklanan ve barış sürecini yönetecek olan 63 kişilik Akil Adamlar listesine Akdeniz Bölgesinden girmiştir.

Hüseyin Yayman, aynı zamanda Vatan Gazetesi yazarı, CNN Türk televizyonu danışmanı ve Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümü öğretim üyesi görevi yapmaktadır. Vatan gazetesinden köşe yazarlığı yaptı.

Hüseyin Yayman, 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde AK Parti'den milletvekili aday adayı olmak için akademik görevinden istifa etti.

Hüseyin Yayman, evlidir ve iki çocuğu vardır.

 7 Haziran  2015 tarihinde yapılan genel seçimlerde İstanbul 1. Bölge'de AK Parti 14 vekili kazanırken 14. sıradaki Hüseyin Yayman milletvekili olarak yeni dönemde Meclise girmeye hak kazandı.

7 Haziran 2015 tarihinde AK Parti İstanbul milletvekili seçilen ancak 1 Kasım 2015 tarihinde aday gösterilmeyen Doç. Dr. Hüseyin Yayman, 7 Ocak 2016 tarihinde Kültür ve Turizm Bakan Yardımcılığı'na getirildi.

Yazdığı Kitapları :

İnsan Kaynakları Yönetimi
Kürt Meselesi Nasıl Çözülmez? 
Mahalli İdareler
Türkiye'nin Kürt Sorunu Hafızası 
Türkiye'de Kamu Yönetimi
Türkiye'nin İdari Reform Tarihi 
Yönetim Bilimi
Türkiye'nin Açılım Politikaları

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :