Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
04.03.2016 - 13:34
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Seyfi Ergül: Menfaat konuştuğunda, vicdan susar

Siyaset Uzmanı Seyfi Ergül, Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu değerlendirdi. Ergül: ‘Herkes üç maymunu oynuyor. Kimi menfaat gereği kimi korkusundan susuyor. Menfaat, konuştukça vicdan susmaya devam edecektir’ dedi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta Gazetesi: Seyfi Ergül, “Türkiye’de yapılan siyaset, siyasetten çok menfaata dayalı koltuk sevdasına dönüşmüş durumda. Ülkenin geleceğini, vatandaşını düşünen bir devlet olgusu yok. Varsa yoksa koltuk sevdası. Politika üretmekten aciz bir parlementonun yanı sıra çığ gibi büyüyen sorunlara duyarsız kalan halk olunca, faturanın bedelini 78 milyon kişi ile ülkemiz çekiyor” dedi.

NEFRET DİLİNDEN KAÇINMALIYIZ

Ergül, “Biran önce ülkemizin içinde bulunduğu bu sıkıntılardan düze çıkaracak siyasi görüşe bakmaksızın birlikte politikalar üretmeliyiz. Nefret dili ile hiç bir yere varamayız. Aynı şeyi yapıp farklı sonuç beklemek yanlıştır. Sevgi tohumlarını yeniden 783 bin kilometerkareye ekmeliyiz. Birlik ve beraberlik içinden herkesin hakkını aldığı adil ve eşit bir ülke yolunda çaba sarfetmeliyiz” açıklamasında bulundu.

Seyfi Ergül Kimdir?

1977 Çorum doğumlu Seyfi Ergül, Uluslararası Amerikan Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu.

2005’te SHP İlçe Başkanlığı yapan Ergül, 2009 yerel seçimlerinde DSP Sancaktepe Balediye Başkan adayı ve 2011 genel seçimlerinde CHP milletvekili aday adayı oldu.

2014 Yerel Seçimlerinde CHP Sancaktepe Belediye Başkan aday adayı oldu. Seyfi Ergül, uzun bir dönem CHP İstanbul Anadolu yakası 1. Bölge Komisyon Başkanlığı görevini yürüttü.

2015 Genel Seçimi’nde DSP Tekirdağ 1.Sıra Milletvekili adayı oldu. İyi derecede İngilizce ve Almanca bilen Ergül, evli İstanbul Sancaktepe’de ikamet ediyor

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :