Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
01.08.2016 - 12:40
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Oyun bitmedi daha

15 Temmuz Darbe Girişimi için 2013 yılından yazdığı üç makale ile hükümeti uyaran Dr.Yusuf İzzettin Güven’den yeni bir uyarı daha: ‘Oyun bitmedi daha’

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta Gazetesi

İlk temeli 1963 te atılmış 1971 de görünür örgütlenmesi başlamış 1980 darbesi sonrası gelişmiş 1986 da Askeri Liselerde bariz yapılanmaya ve sonucunda da doğal olarak Harp okulları ve akademilerde kontrolü ele almaya başlamış bir yapı ile karşı karşıyayız.

Hemen her parti ile ilişki içinde olan CHP AP DYP ANAP MHP MSP DSP AK Parti iktidarlarında hep stratejik yapılanmasını sürdüren bir örgüt

HDP ve öncüleri iktidara gelemediklerinden bu listenin dışında kalabilmiştir iktidar olsalardı eminim onlar da listede olurlardı

Dr.Yusuf İzzettin Güven’nin 2013 yılında kaleme aldığı 

1-CEVAP VERECEK BABAYİĞİT ARIYORUM?

2-HERKES AKLINI BAŞINA ALMALI AMA ÖNCE HÜKÜMET BAŞLAMALI

3-YANLIŞ YAPTINIZ SAYIN BAŞBAKANIM

"Darbe girişimine bir de bu açından bakalım”

 makaleleriyle  yetkilileri uyarmıştı. Makale başlıklarına tıklayarak okuyabilirsiniz...

Merhum Alparslan Türkeş nötr kalırken kamuoyuna açık bir şekilde olumsuz yaklaşan sadece Erbakan hoca olmuş ama muhtemelen o da bunları deşifre ettiği için değil sosyolojik rekabet yüzündendir denilebilir.

Recep Tayyip Erdoğan MİT olayından önce bazı şeylerin farkına varmaya başlayıp 2010’dan itibaren tekerlerine taş koymaya başlayınca Oslo ve MİT operasyonları 17/25 Aralık olayları ile açıkça saldırıya maruz kalmış ve tam bir savaşa girmiş bu süreçte ise gerçekleşen seçimlerde CHP ile işbirliği yapmışlar

Peki bu arada Ak parti içindeki ciddi bir grup ne yapmış ? Reisi yalnız bırakmış kimisi aman cemaati küstürmeyelim karşımıza almayalım CHP ye kaptırmayalım telaşına girerken büyük çoğunlukta yok artık daha neler ne silahlı terör örgütü abartılıyor bu iş diye Saın Cumhurbaşkanına destek olmamışlardır.

Elbette bu arada her kurumda olduğu gibi her partide ve bu arada Ak Partideki yapılanmalarını da göz ardı etmeyelim

Sanki sadece Recep Tayyip Erdoğan mı yalnız bırakılmıştı elbette ki hayır. Bunlara karşı öncesinde Deniz Baykal’ın ve yakın zamanda Devlet Bahçeli’nin yaşadıkları nedir ?

Bütün bu süreci göz önüne alarak isterseniz şimdi birbirimize laf sokuşturmayı bir kenara bırakalım da büyük resme bakalım

Böyle bir yapının yerel olamayacağı illaki bir üst akılın söz konusu olduğundan herhalde hemfikirizdir.

O üst akılın hem bu kadar uzun süreli stratejik yapılanmaları sürdürebilme kabiliyeti ve planlaması olmalı hem de mesela diğer darbelerle korelasyonlarını yönetebilmelidir. ( Fetö nün sıçrama tarihleri ne hikmetse hep geçmiş darbelerin hemen sonrasına denk geliyor ve yine her darbe döneminde sosyolojik rakipleri budanırken bunlar semirmişler)

16-17 yıldır bizzat ikamet ettirip bugünde açıkça savunanların kimler olduğu herkesçe malum iken tekrar tekrar bahsetmenin herhalde pek bir manası yoktur.

Peki o zaman biraz daha aklı selim ile olaya yaklaşırsak bu üst akıl diğer ülke örnekleri ve kendi geçmişimizi düşünürsek tabiri caiz ise sizce tek ata mı oynamıştır?

Tecrübeler gösteriyor ki her zaman en az 3-4 alternatifleri daha söz konusudur.

Bu alternatiflerden birisinin PKK olduğu artık iyice netleşmiş olduğuna göre bence şimdi diğer alternatiflere odaklanmak gerekiyor.

Yanılgıya düşmeyelim Sayın Cumhurbaşkanımız hedef değil hedefe giden yolda bir engel idi. Asıl hedef çizilecek Ortadoğu haritasında öncelikle güneydoğudan koparılacak bir parçanın da ekleneceği olmaz ise sadece Irak ve Suriye’nin kuzeyinden alınacak parçalar ile bir bant devleti oluşturmaktır.

Halen Ortadoğu’nun yeni haritası çizilmediğine göre bu oyun daha bitmemiştir.

Unutmayalım ki ülkemize yerleştirilen diğer yapıları da deşifre etmeden olası yakın tehdidi başka türlü önleyemeyiz.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :