Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
18.02.2017 - 01:00
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Adem İpek: Referandumdaki tavrımız nettir

Demokrat Parti İstanbul İl Başkanı Adem İpek, partisinin referandum kararı ve MHP’nin U dönüşü ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Gazetemize önemli açıklamalarda bulunan Demokrat Parti İstanbul İl Başkanı Adem İpek, önemli tespitlerde bulundu. İpek,Partimiz net açıklamasını yaptı ama ben buradan bunu bir kez daha tekrar edeyim. Genel idare kurulumuzun almış olduğu karar ile biz referandumda “Hayır” diyoruz. Hayır dememizin iki sebebi var. Birincisi 1946 yılında kurulmuş olan Demokrat Parti Merhum Adnan Menderes döneminde milli şefliğe hayır demiş tek partidir. 61 yıl önce nasıl birinci milli şefliğe hayır demişsek, milli şeflikten daha kötü bir yönetim sistemi olan şimdili ikinci milli şefliğe de hayır diyoruz. Bizce bu dönemdeki millilik kavramı bile tartışılır.

NEDEN HAYIR DİYORUZ

Devletin yönetim şeklinde her erk’in tek kişi etrafında toplanılmış bir yönetim modeli bir sistem yoktur. Yürütmenin tek elde, yargının tek elde, hâkim ve savcıların tek elden atanacağı bu yönetim tarzının Türkiye’yi uçuruma götüreceğini düşünüyorum. Seksen milyon nüfuslu Türkiye Cumhuriyeti gibi, hem kendi coğrafyasında hem de Müslüman âlemindeki yeri itibari ile önemli bir ülkenin yönetimini iki dudak arasına teslim etmeyi doğru bulmuyorum. Bu fiiliyatta olan yönetim tarzınızın yasallaştırmaktan başka bir şey değildir.

15 YILDIR NE İSTEDİLERSE YAPTILAR

Bana 15 Yıldır iktidarda olan AK Parti Hükümetinin yapmak isteyip de yapamadığı, çıkarmak istediği de çıkaramadığı bir tane yasa söyleyemezsiniz. 15 yıldır halk bu iktidara fazlasıyla güvendi ve milletvekili sayısı verdi. Ne istediler ise yaptılar. Sayın Cumhurbaşkanı yeri geldi FETÖ beni kandırdı dedi, yeri geldi HDP beni kandırdı dedi ve Ergenekon beni kandırdı dedi. Cumhurbaşkanının bile defalarca kandırılabildiği bir ülkede, halka bir daha kandırılamayacağının garantisini nasıl vereceksiniz. En kötü yönetim tarzı bile belirsizlikten, bilinmezlikten daha iyidir.

MHP’NİN TAVIR DEĞİŞİKLİĞİ

MHP’nin tavır değişikliği anlamak güç. Bu durumu geniş çaplı değerlendirmek lazım.  Ama benim soru sorma imkânım olsaydı Sayın Bahçeli’ye iki soru sorardım. Bir, 7 Haziran seçiminden önce Erzurum Mitinginde İktidara karşı İdam ipi atan Bahçeli bugün iktidara havlu attı. O gün ile bugün arasında ne değişti? İki, Madem MHP VE AKP aynı pencereden bakabiliyorlardı 7 Haziran seçiminden sonra neden ortak bir hükümet kurmadılar?  Biz millet olarak da bu kadar şehit vermeseydik. MHP seçmeni bu soruların cevabını sorgulayarak sandık başına gitmek zorundadır.

GENEL KONGREMİZ 26 ŞUBATTA

Demokrat Parti olarak 26 Şubat Pazar günü Ankara Yeni mahallede Nazım Hikmet Kongre salonunda büyük kongremizi gerçekleştireceğiz. Şu ana kadar adaylığını açıklayan dört adayımız var. Biz İstanbul İl Başkanlığı olarak mevcut Genel Başkanımız Gültekin Uysal’ı destekleme kararı aldık. Bu amaç ile Ankara’daki kongreye gidiyoruz. Tüm Halkımız davetlidir.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :