Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
23.02.2017 - 13:16
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Referandumda 20. Yüzyıl kaderine karar vereceğiz

Mehmet Uçum, '16 Nisan’ın şöyle bir önemi var: 16 Nisan 21. Yüzyıla yönelik olarak Türkiye halkının bu milletin bu toplumun 20. Yüzyıldaki kaderine ilişkin karar vereceği bir tarih olacak' dedi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlarından Mehmet Uçum, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini Üsküdarlılara anlattı. Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezinde, Üsküdar Belediyesinin ev sahipliğinde yapılan konferansa geniş katılım oldu. Programa Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ile çok sayıda Üsküdarlı katılırken, Mehmet Uçum, 16 Nisan'da yapılacak olan cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin getireceği değişikliklerin detaylarını açıkladı. Üsküdar Belediye Bakanı Hilmi Türkmen selamlama konuşmasında, “Üsküdarlı vatandaşlarımıza referandumu en doğru kaynaktan dinlemeleri için bu organizasyonu düzenledik. Hepiniz hoş geldiniz” dedi.

16 NİSAN’DA ÜLKEMİZİN KADERİ OYLANACAK

Uçum şunları söyledi. “ Referandum sandığı ile vatandaşlarımıza soracağımız Evet-Hayır sorusu, Türkiye’nin Osmanlı’dan bugüne gelen 200 yıllık modernleşme tarihindeki en önemli sorudur. Nedir bu soru? İlk kez Türkiye’de halka nasıl bir siyasal sistemde yaşamak istiyorsunuz sorusu sorulacak. Bu anayasa değişikliği basit bir anayasa değişikliği değil; bu yüzyılda nasıl bir siyasal sistemde yaşamak istediğimize ilişkin bir değişikliktir. Bu anayasa değişikliği sistem değişikliğinin yanı sıra siyasal toplumu siyaset yapma tarzını halkın devletle olan ilişkisini değiştirecek bir reformu başlatma değişikliğidir. O yüzden bu değişikliğin 16 Nisan’ın şöyle bir önemi var. 16 Nisan 21. Yüzyıla yönelik olarak Türkiye halkının bu milletin bu toplumun 20. Yüzyıldaki kaderine ilişkin karar vereceği bir tarih olacak” dedi.

Haber&foto: Mehmet Dursun


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :