Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
27.04.2018 - 01:00
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cahit Eftekin, Milletvekili Aday Adayı oldu

Recep Tayyip Erdoğan gönüllüsü Yardımsever Vanlı iş adamı Cahit Eftekin, AK Parti Milletvekili Aday Adayı oldu. Peki Cahit Eftekin Kimdir?

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta Gazetesi/İstanbul

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasetini kendine felsefe edinen bir Erdoğan Gönüllüsü olan Yardımsever Vanlı iş adamı Afra Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Eftekin, AK Parti  Milletvekili Aday Adayı oldu.

AK Parti’nin kuruluşundan bugüne partinin her kademesinde görev almış Recep Tayyip Erdoğan  gönüllüsü Yardımsever Vanlı iş adamı Afra Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Eftekin’i tanıyalım.

Cahit EFTEKİN Kimdir?

Cahit Eftekin, 1978 yılında Van’ın Erciş İlçesi Ergücü Köyü’nde dünyaya geldi. Çalışkanlığı ve iradeli azmi  onu erken yaşta iş hayatına içine soktu. Hayat mücadelesi ve ufuksuz hayal dünyası onu Mega Kent İstanbul ile buluşturdu.

İstanbul’da kendini iş hayatının içinden bulan yardımsever iş adamı Cahit Eftekin, işinden elde ettiği kazancı önemli bir kısmını Türkiye’nin dört bir yanına yardım olarak yansıttı. Sağlık ocakları, okul tadilatları, engelli vatandaşlara akülü araçlar, şehit ailerine maddi ve manevi destek, yetim ve öksüzlere okul yardımı, üç çocuklu dar gelirli ailelere %30 konut satışında indirim, öğrenci bursları…  Kısacası “Kimsesizlerim Kimi oldu”

Yardımseverliği ve günçlü sosyla yönü onu kısa zamanda İstanbul’un tanınan siması haline getirdi. Yoğun iş yaşamı ve gönüllere dokunan yardımseverliği uzun yıllar boyunca üniversite eğitimine engel oldu.

Yıllar sonra üniversite okumaya zaman bulan Cahit Eftekin, yarım bıraktığı üniversite eğitimine Atlantic İnternational Üniversty’de İnşaat Mühendisliği ile devam etmektedir.

Cahit Eftekin, İstanbul Anadolu Yakası’nda ve Türkiye’nin birçok önemli bölgesinde AFRA Yapı A.Ş. olarak İnşaat ve Konut Projeleri yaptı. Ve yeni projelerle de ülke ekonomisine katkı sunmaya devam ediyor.

Eftekin, bu işlerin yanı sıra tekstil ve yiyecek-içecek sektöründe hizmet vermektedir. Cahit Eftekin, Van Vakfı Üyesi, Van Dernekler Federasyonu Üyesi ve birçok dernekte onursal başkanlık yapmaktadır. Kültür ve spora da katkı sunan Eftekin, Maltepe Spor Kulübü Başkan Yardımcılığını görevi yürütmektedir.

AK Parti kuruluşundan bu yana  Cumhurbaşkanı Recep Tayyiip Erdoğan’ın bir gönüllüsü olarak AK Parti’de il veya ilçe farketmeksizin partinin her kademesinde bir partiliden çok bir gönüllü gibi sahada oldu. Daima halk ile iç içe olan yardımsever iş adamı Cahit Eftekin, yardımlaşma dayanışma toplantılarıyla vatandaşların yanında oldu.

Cahit Eftekin, evli ve 3 çocuk babasıdır. Suadiye/Kadıköy’de ikamet etmektedir.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :