Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
08.05.2018 - 02:39
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Alevi Akademisyen İYİ Parti'den milletvekili Aday Adayı oldu

İYİ Parti İstanbul Birinci Bölge Milletvekili Aday Adayı Ünlü Alevi Akademisyen Seyfi Ergül, gündemi gazetemize değerlendirdi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta/İstanbul

 

Gençlikkolları başkanlığından ilçe başkanlığına, milletvekili adaylığından belediye başkan adaylığına kadar uzanan çeşitli görevlerle siyasetin içinde mahirleşen Ünlü Alevi Akademisyen Seyfi Ergül, İYİ Parti İstanbul Birinci Bölge Milletvekili Aday Adayı oldu.

 

İYİ PARTİ OLARAK ÜLKEMİZİ DEĞİŞTİRMEYE HAZIRIZ 

 

Akademisyen Seyfi Ergül gazetemize bir değerlendirme yaptı. Ergül, "Türkiye’de Herkes üç maymunu oynuyor. Kimi menfaat gereği kimi korkusundan susuyor. Menfaat, konuştukça vicdanlar susuyor. Bu gidişata dur demek için elimizi taşın altına koymamız gerektiğinin bilincindeyiz. İYİ Parti olarak ülkemizi değiştirmeye hazırız” dedi.

 

VATANDAŞI DÜŞÜNEN BİR DEVLET OLGUSU YOK

 

Seyfi Ergül, “Türkiye’de yapılan siyaset, siyasetten çok menfaata dayalı koltuk sevdasına dönüşmüş durumda. Ülkenin geleceğini, vatandaşını düşünen bir devlet olgusu yok. Varsa yoksa koltuk sevdası. Politika üretmekten aciz bir parlementonun yanı sıra çığ gibi büyüyen sorunlara duyarsız kalınınca, faturanın bedelini 80 milyon kişi  ödüyor” dedi.

 

NEFRET DİLİYLE HİÇ BİR YERE VARAMAYIZ

 

Ergül, “Biran önce ülkemizin içinde bulunduğu bu sıkıntılardan düze çıkaracak siyasi görüşe bakmaksızın birlikte politikalar üretmeliyiz. Nefret dili ile hiç bir yere varamayız. Aynı şeyi yapıp farklı sonuç beklemek yanlıştır. Sevgi tohumlarını yeniden 783 bin kilometerkareye ekmeliyiz. Birlik ve beraberlik içinden herkesin hakkını aldığı adil ve eşit bir ülke yolunda çaba sarfetmeliyiz” açıklamasında bulundu.

 

 

Seyfi Ergül Kimdir?

 

Toplumda karşılığı olan yardımsever  akademisyen, 1977 yılında Çorum'da doğdu. Uluslararası Amerikan Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunudur.

 

2005’te SHP İlçe Başkanlığı yapan Ergül, 2009 yerel seçimlerinde DSP Sancaktepe Balediye Başkan adayı ve 2011 genel seçimlerinde CHP milletvekili aday adayı oldu.

 

2014 Yerel Seçimlerinde CHP Sancaktepe Belediye Başkan aday adayı oldu. Seyfi Ergül, uzun bir dönem CHP İstanbul Anadolu yakası 1. Bölge Komisyon Başkanlığı görevini yürüttü.

 

2015 Genel Seçimi’nde DSP Tekirdağ 1.Sıra Milletvekili adayı oldu. İyi derecede İngilizce ve Almanca bilen Ergül, evli ve bir çocuk babasıdır. Ergül, İstanbul Sancaktepe’de ikamet ediyor


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :