Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
01.10.2018 - 01:33
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Demokrat Parti İstanbul İl Başkanı Adem İpek güven tazeledi

14.Olağan Demokrat Parti İstanbul İl Kongresi, Genel Başkan Gültekin Uysal ve partililerin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Mevcut Demokrat Parti İstanbul İl Başkanı Adem İpek, güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta Gazetesi/İstanbul

Şişli Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde gerçekleşen kongre İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşu ile başladı. Türk siyasi tarihine geçmiş isimlerin resimleri ile birlikte sözleri slâyt gösterisi yapıldı. Selamlama konuşması yapan Demokrat Parti İstanbul İl Başkanı Adem İpek sözlerinde demokrasi vurgusu yaptı. İpek, “Selam olsun Aziz ve Payitaht İstanbul’a, selam olsun boğaziçine, Sultan Ahmet’e, Topkapı Sarayına. Çok Partili Siyasi hayata geçtiğimiz 1946 yılı ve 1950 yılından itibaren çıktığı hizmet yolunda,  Adalet Parti, Anavatan Partisi ve Doğru Yol Partisi olarak iktidarda bulunduğu dönemlerde milletin tüm kesimlerini ayrım yapmadan kucaklayan siyaset çizgisi çizmiştir.

DEMOKRAT MİSYON BİRLEŞTİRİCİDİR

Bu sayede ülkemizin kalkınmasında hız kazandırmış, siyasal ve ekonomik politikalarla Türkiye’nin muhasır medeniyetler seviyesine çıkması için çabalamıştır. Son gelişmeler göstermektedir ki; Tam demokratik merkez sağ siyasetine her zamankinden daha fazla ihtiyaç vardır. Bu anlamda demokrat değerlerin bekçisi olan tek parti Demokrat Parti’dir. Bu gerçek herkes için kabul görmektedir.  Demokrat vizyon ve misyon uygulamaları, mevcut siyasi, partilerin söylemlerine projelerine ilham kaynağı olmuş hatta ve hatta kadrolarımızdan siyasi transferler yapmak onlar için alışkanlık haline gelmiştir. Herkes şunu iyi bilmelidir ki; hiçbir taklit gerçeğin yerini alamaz. Demokrat vizyon insanların sadece ellerindeki ve ayaklarındaki zincirleri değil, zihinlerdeki zincirleri de kırmıştır. Demokrat vizyon özgürleştirmiştir. Demokrat misyon dindarları zorlamamış ama dinlerini yaşamak isteyen insanları da daha güven altında olmalarını sağlamıştır.  Demokrat Misyon; insanları Türk olmaya, Kürt olmaya, Alevi ve Sünni olmaya, İsevi ya da Musevi olmaya zorlamamış, ama hepsini huzurlu ve barış içerisinde yaşamasını sağlamıştır.” şeklinde konuştu.

BEN MENDERES’İM, DEMİREL’İM, ÖZAL’IM

Konuşması sık sık alkışlar ile kesilen Başkan Adem İpek, sözlerine şöyle devam etti. “Değerli Partililerim ve değerli Demokratlar. Ben bu misyon ve vizyonda bizlere önderlik etmiş liderlerimizin adını anmadan geçemeyeceğim. Ben bugün bu kürsüden bir kez daha haykırıyorum. Ben Adnan Menderes’im. Ben Süleyman Demirel’im. Ben Turgut Özal’ım diyorum. Liderlerimizin ruhları şad, mekânları cennet olsun.

GÜN DEMOKRAT PARTİLİ OLMA GÜNÜDÜR

 Üzülerek duymaktayız ki; Demokrat Parti çatısı altında geçmişte siyaset yapmış ve yapmakta olan insanlar, Demokrat Misyonuna ihanet edercesine başkalarına hizmet ediyor, makam ve mevki çıkarları adına işler yapıyorlarmış. Şunu bilsinler,  bu teşkilat onlara haklarını asla helal etmeyecekler. Partimizi küllerine terk edenleri ve savaşırken yanımızda olmayanları Partimiz zaferine asla ortak etmeyecektir. Onlara taşın altına ellerini koymak, gece uykusuz kalmak zor gelmiştir. Evet, bugün zordur Demokrat Partili olmak. Zordur Demokrat Partili kalmak. Cesaret ister. İman ister. Mangal gibi yürek ister. Değerli Demokratlar, moralimizi bozabilirler ama ayarlarımızı bozmalarına asla izin vermemeliyiz. Direncimizi kırmalarına asla izin vermemeliyiz. Biz bu tuzağa düşmeyeceğiz. Gün Demokrat Partiyi iktidara taşıyacak yolda, el ele, omuz omuza ve birlik olmak günüdür” dedi.

ÜLKEMİZİ DEMOKRAT PARTİ AYDINLATACAK

 Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ise konuşmasında şunları söyledi.  “Kongremizin partimize ve Türkiye’ye hayırlı olmasını dileyerek sözlerime başlamak istiyorum. Bugün burada Demokrat yürüyüşünü kaldığı yerden devam ettirmek adına bir irade güncellemesi yapmaktayız. Bu kürsülerden defalarca Demokrasi adına cümleler söylüyoruz. Vatandaşlarımız şunu iyi bilmeliler, Demokrat Parti ve onun kutsal misyonunu bir bayrak gibi gelecek nesillere ulaştırmak adına ağzımızı kanatırcasına doğruları söylemekten şaşmayacağız. Ülke olarak her anlamda tarihimizde yaşamadığımız kadar bir buhran dönemi yaşıyoruz. Böyle bir zaman diliminde Cumhuriyetimizi ve onun kurucu değerlerine sıkı sıkı sarılmak en öncelikli görevimizdir. Geleceğimiz bu sayede aydınlanacaktır. Mevcut Türk Siyasi tarihini geri akıtırcasına, değerlerini reddedercesine politikalar uygularken, bu kısır döngüden ülkemizi feraha ve huzura çıkaracak tek parti Demokrat Partidir” dedi.

Haber&fotoğraf: Mehmet Dursun


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :