Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
11.11.2018 - 14:39
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP İstanbul’dan Kent konseyi Anayasa Taslağı

CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın düzenlediği ‘Yerel Basınla Buluşma ve Kent Konseyi Anayasa Taslağı’ buluşması gerçekleştirildi. Canan Kaftancıoğlu, yerel seçimler için iddialı konuştu.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta Gazetesi/İstanbul

Şişli’de bir hotelde İstanbul’da faaliyet gösteren yerel basın temsilcilerine seslenen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu: 'İstanbul'un bugün geldiği noktada bir kent anayasasına ihtiyaç duyulduğu aşikâr. 15 Aralık itibarıyla İstanbul Kent Anayasası'na son halini vereceğiz” dedi. CHP Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun katkıları ile samimi bir havada gerçekleşen toplantıya katılım yoğun oldu.

İSTANBULLU KİMLİĞİ ALTINDA BULUŞMAK GEREK

Programda selamlama konuşması yapan, Canan Kaftancıoğlu, “Kente ihanet eden anlayışın, İstanbul’u dolayısıyla İstanbulluyu ne hale getirdiği hepimizin malumu. Ve bu kadim kenti korumak ve yine, yeniden ihanet edilen değil, kendisine aşık olunan yaşanası bir kent yaratmak sizlerin yani İstanbulluların elinde. Öncelikli sorumluluğumuz; yok edilmeye çalışılan İstanbullu kimliğini yeniden ortaklaşa hissedebilmek ve bu kentte yaşayan tüm insanları, farklılıklarına rağmen ortak İstanbulluluk kimliği altında buluşturabilmek olmalıdır. Bunun için de tarih ve doğa arasında kurulan ve bize İstanbul olarak dönen bu muhteşem senteze saygı duymalı ve bir arada yaşama kültürünü kent kimliği içinde güçlendirmeliyiz. İdare etmeye değil yönetmeye talip bir anlayış İstanbul’u yeniden kent kimliğine büründürebilir. Ve kentin olağanüstü tarihi, doğası, kültürel ve insani zenginliği korunarak gelişmesi sağlanabilir” dedi.

1 NİSAN SABAHI YENİ BİR SABAHA UYANACAĞIZ

Selamlama konuşmasının ardından soru cevap kısmında gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu 2019 Yerel seçim, Sayıştay raporu ve gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. Kaftancıoğlu şunları söyledi. “Hırsızın arsızın kente karşı suç işleyenin ne ideolojisi ne siyasi partisi olur. Benim hırsızım senin hırsızın diye ayırırsak diğer siyasi partilerden farkımız kalmaz. Evet, Sayıştay raporları açıklandı. Hesaplayabildiğimiz 753 milyonu bulan ki hesaplayamadıklarımızı bilemiyoruz. Biz yargıya taşıdık” dedi.

Şeffaf denetlenebilir belediyecilik için aday seçiminde de hassasiyetini şu sözlerle dile getirdi. “Bir şey yaptınız mı diye sordunuz ya 31 Mart seçimleri yaklaşıyor neler yapacağımızı 1 Nisan sabahı hepiniz göreceksiniz.” şeklinde konuşarak sözlerini noktaladı. Haber-foto: Mehmet Dursun


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :