Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
07.01.2019 - 22:01
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'li İmamoğlu'na karşı DSP’den büyük hamle

DSP, Şişli'de Mustafa Sarıgül, İBB adaylığı içinde sol bileşenlerin oyunu alabilecek olan Karaoğlan lakaplı Akademisyen Seyfi Ergül ile yerel seçime giriyor.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta Gazetesi/İstanbul

 

 

31 Mart Yerel Seçimlerine herhangi bir ittifak ile değil tek başına seçime girmeye hazırlanan Demokratik Sol Parti, Şişli’de Mustafa Sarıgül’ü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için de Zeki Sezer in  “Yeni Karaoğlan” ismini verdiği Akademisyen Seyfi Ergül aday  göstereceği güçleniyor.

Sol geleneğinden gelen donanımlı siyasetçi Seyfi Ergül’ün sol bileşenlerle birlikte Kürt siyasal hareketinin toplumunda da karşılığı var. Eşi Bingöl Kiğılı. Demokratik kitle örgütleri ve Sivil Toplum Kuruluşlarında da çok etkili bir isim. Ergül, 2009 Yerel Seçimlerinde DSP İstanbul Sancaktepe Belediye Başkan Adayı idi. 2015 genel seçimlerinde partinin Tekirdağ 1. Sıra milletvekili adayı oldu.

 

2005 YILINDA GÜNDEM OLMUŞTU

 

Seyfi Ergül, 2005 yılında SHP Alanya İlçe Başkanı iken, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Türel'i "yılın başkanı" seçip plaket verince görevinden alınmıştı.

 

Seyfi Ergül Kimdir?

 

Toplumda karşılığı olan yardımsever  bir akademisyen olan Ergül 1977 yılında Çorum doğumlu. Uluslararası Amerikan Üniversitesi İngilizce Uluslararası İlişkiler mezunu.

 

2005’te SHP İlçe Başkanlığı yapan Ergül, 2009 yerel seçimlerinde DSP Sancaktepe Balediye Başkan adayı ve 2011 genel seçimlerinde CHP milletvekili aday adayı oldu.

 

2014 Yerel Seçimlerinde CHP Sancaktepe Belediye Başkan aday adayı oldu. Seyfi Ergül, uzun bir dönem CHP İstanbul Anadolu yakası 1. Bölge Komisyon Başkanlığı görevini yürüttü.

 

 2015 Genel Seçimi’nde DSP Tekirdağ 1.Sıra Milletvekili adayı oldu. İyi derecede İngilizce ve Almanca bilen Ergül, evli ve bir kız  çocuğu babasıdır ve uzun zamandır İstanbul Sancaktepe’de ikamet ediyor.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :