Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
11.11.2013 - 18:20
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mustafa Sarıgül katılmasının ardından CHP’de taktik savaşı başladı

Mustafa Sarıgül CHP’ye katıldığı gün ilk kılıç Kadıköy’de Gürsel Tekin tarafından çekilmişti. Şimdi de Tekin-Sarıgül arasındaki iç savaş taktikleri şehir efsanesine dönüştürülmeye başlandı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

YEREL seçimler yaklaşırken, geçen günlerde affedilip CHP üyeliği kabul edilen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ile Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in gizli hedefleri de dillendirilmeye başladı. İşte parti kulislerinde dolaşan derin planlar... Haber7’ye göre,  Mustafa Sarıgül'ün İstanbul'u kazanamazsa Şişli Belediye Başkanlığı'ndan da olmamak için derin hesaplar yaptığı konuşuluyor. Plan ise şöyle: Sarıgül, büyük oğlu Emir'i meclis üyesi yapacak. Desteklediği adayı başkan seçtirip daha sonra da istifaya zorlayarak yerine oğlu Emir'i başkanlık koltuğuna oturtacak. Böylece el altından Şişli'yi yönetmeye de devam edecek. Sarıyer ve Bakırköy adaylarını da kendine yakın isimlerden seçtirmek isteyen Sarıgül, bu taktikle parti kongresinde yumruklaştığı Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen'den de intikam alacak.

TEKİN, KADIKÖY'Ü İSTİYOR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin cephesinde de durum pek farklı değil. İstanbul Büyükşehir adaylığına talip olan Gürsel Tekin'in, bu talebini dayatmasının ardında CHP'nin kale ilçesi Kadıköy'e hâkim olma isteği yatıyor. Kulislerde dolaşan iddialara göre; aday gösterilmediği takdirde Tekin, ya Kadıköy'den aday gösterilmek isteyecek ya da kendisine yakın bir ismin seçilmesini. Böylece Tekin, İstanbul'un güçlü ilçelerinden birinde söz sahibi olacak.

SIRRI SÜREYYA 'ADAY OLMASIN'

Mustafa Sarıgül'ün sessizce yürüttüğü çalışmalardan biri de HDP'li Sırrı Süreyya Önder'in İstanbul'a aday olmaması yönünde. Oyların bölünmesini istemeyen Sarıgül'ün, Kürt siyasetinin önde gelen iki ismiyle görüştüğü, bu toplantıda da Önder'in aday olmaması ve kendisinin desteklenmesini yönünde talepte bulunduğu iddia ediliyor.

BUNU BANA NASIL YAPARSINIZ

Kulislerdeki diğer bir iddia da, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun geçen günlerde eski Genel Başkan Deniz Baykal'ın evinde yaptığı görüşmeyle ilgili. Baykal'ın bu görüşmede, Kılıçdaroğlu'na, Sarıgül rahatsızlığını ileterek, "Bana bunu nasıl yaptınız" dediği öğrenildi.

Bedelli Askerlik yine hem de bedelsiz TIK'la


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :