Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
06.12.2012 - 09:55
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bitkisel kapsüllerin şifası ne?

Alternatif TIP ürünleriyle Türkiye'de 25 şehirde ve 6 ülkede hizmet veren Hekimzade'nin kurucusu Dr. Muammer Yıldız, önemli açıklamalarda bulundu

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Ürettiği bitkisel kapsüllerle Türkiye'de 25 şehirde ve 6 ülkede hizmet veren Hekimzade, gün geçtikçe büyümeye ve elde ettiği başarılı sonuçlarıyla büyük ilgi görmeye devam ediyor. Bitkisel ürünleriyle Alternatif TIP alanında bir marka olmanın haklı gururunu yaşadıklarını ifade eden Dr. Muammer Yıldız, bu konudaki bilinmeyenleri en ince ayrıntılarına kadar açıklarken, ''Hekimzade''nin kuruluş amacını, gelinen noktayı ve hedefleri hakkında şunları söyledi:

(Dr.Muammer Yıldız, Genel Yayın Yönetmenimiz Hamit Kurt'a Alternatif TIP ile ilgili önemli açıklamalar yaptı)

SAĞLIK SEKTÖRÜNE DAMGA

Hekimzade’nın ilk hedefi araştırma üniversitesi kurarak sağlık sektörüne damgasını vurmaktır.  Beni bu hedefe çocukluğumdaki sıkıntılı yaşamım kitledi.  Oturduğum köyde sadece ilkokul olduğu için ortaokul öğrenimim için şehirde (Hatay) yatılı olarak okumak zorundaydım.12 yaşındaki bir çocuk ne kadar bakabiliyorsa o kadar bakıyordum kendime. Nitekim üşütme ve rutubetten dolayı çocuk yaşta romatizma hastalığına yakalandım. Gitmediğim doktor, kullanmadığım ilaç kalmadı. Kısa sürede hastalığım öyle bir ilerledi ki gün geldi ayaklarımın üstüne basamaz oldum. Doktorlar hastalığımın tedavisi olmadığını ve iyileşemeyeceğimi söylediler.

ARTIK BİR MARKA OLMUŞTUM

Yatalak halde çay bardağını bile tutamadan 12 yılımı geçirdim. Sonunda tavsiye üzerine bir âlime gittim. Bu alim bana ''Şems'ül Maarif'' isimli eski bir kitap verdi ve "Bunu incele, içinde şifa var" dedi. Kitapta bitkiler, tıp ve ilaçların olduğunu gördüm. Bu kitap hayatımda farklı bir kesit oluşturdu. "Halep Tıp Fakültesi"ni bitirdikten sonra yakınlarımdan aldığım borç paralar ve annemin ineğini satarak elde ettiğim tutar  ile kapsül makinesi alıp Sağlık Bakanlığı'na müracaat ettim. Bakanlık'tan çıkan izin sonrası hiç vakit kaybetmeden "Hekimzade" markasıyla Türkiye'de ilk kez bitkisel kapsülleri üretmeye başladım. Artık Türkiye'de "Alternatif tıbbın ilk temsilcisi"ydim ve "Hekimzade" markasıyla yurt içi ve yurt dışında hastaların tedavisine yardımcı olmaya başlamıştım.

 BİNLERCE DENEMEMİZ OLDU

Hekimzade ile 1999'dan bugüne Türkiye, Suriye, Mısır ve Endülüs’teki Halk Tababeti ve eski tıp üzerine yazılmış ve hazırlanmış birçok eser ve çalışmayı gün ışığına çıkardık, bu bilgileri yeni tıp tetkik ve araştırmalarıyla harmanlayıp binlerce hasta üzerinde denedik ve olumlu sonuçlar aldık. Hekimzade’nin yüzde 100 Bitkisel Doğal ürünleri, Türkiye’de birçok klinik çalışmayı da başlattığı gibi,  bu çalışmaların yüzde 100 doğal etkinliği ispat edildi.

Amacımız; Fitoterapi (Bitkisel Tedavi)'de klinik çalışmalarla etkinliği ispat edilmiş, eski, yeni ve üzerinde çalıştığımız klinik çalışmalarla doğru, güvenilir sonuçlarla hastalarımıza ürünler sunmak, koruyucu hekimlik mantığı ile insanların hastalanmadan sağlıklarını koruyarak uzun ve sağlıklı bir yaşam sunabilmektir. Hedefimiz ise; "Alternatif Tıp"ta var olan sağlığın korunması ile birlikte ve 'Koruyucu Hekimlik'te hastalanmayı engellemek ve var olan hastalıkların tedavisinde klinik çalışmalarla etkinliği ispat olmuş çalışmaları insanlara sunmak, doğal, yan etkisi bulunmayan bu ürünlerle, hızlı, güvenilir Alternatif Tedavi imkânları sunmaktır.

 

 KALİTE POLİTİKASI

Vücudun direncini arttırarak etki mekanizması oluşturmak, dünya pozitif bitki listesinde yer alan binlerce faydalı bitkilerden yan etkisi olmayan ürünler hazırlamak, ekooljik olarak çok yüksek yerlerden gübresiz, fabrika ve egzos dumanından uzak doğal ortamlardan toplanmış bitkiler edinmek,  klinik çalışmalarla etkinliği ispatlanmış güvenilir sonuçlarla koruyucu hekimlik etiği çerçevesinde hizmet vermek, Alternatif TIP gerçeğiyle hastalıkları engellemek, tedavi etmek, eski ve yeni teknolojileri harmanlayarak etkili ürünleri sağlığın hizmetine sunmak,  doğru ortamdan toplanmış ürünleri doğru depolamak, işlemek, doktor, eczacı ve kimyagerlerin bilimsel çalışmaları eşliğinde Hatay’da bulunan ilaç, gıda ve kozmetik üretim tesislerimizde İSO 9001 , İSO 2200 HACCP belgelerini almaya hak kazanmış tesislerimizde üretmek, üretim zincirinin son aşaması olan soğuk hava depolarında sağlıklı bir şekilde muhafaza edilen ham maddelerden, nem ve rutubet koşullarına dikkat edilerek en uygun koşullarda depolamak,

Neden Kapsül ?

Ürünlerimizin %95’inin kapsül olmasının sebebi, doğru formüllerdeki yan etkiyi azaltmak veya sıfıra indirmek için bitkiyi bir bütün halinde kullanmak gerekir. Bitkinin de tamamını kullanıp aktif maddelerine uçucu yağına v.s ancak en iyi şekilde kapsül formatında kullanılarak elde edilmesinden kaynaklanmaktadır.
1999'dan bugüne bitkisel formüllerin hastalarda en güzel etkiyi, en kısa zamanda alabilmek ve hastaya kullanım kolaylığı sağlamak için tablet, şurup, çay, vb. şeklindeki yöntemler denendi. En yüksek netice, en kısa zamanda, en etkili biçimde kapsül yöntemiyle elde edildi.

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :