Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
18.02.2013 - 22:20
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

13 yaşında aşık olduğum adamla evlendim

TRT'nin en çok izlenen dizilerinden 'Seksenler'de 'Nurten' rolüyle beğeni kazanan Tolunay Donat'tan önemli açıklamalar. 13 yaşında aşık olduğum adamla evlendim.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Aileme 1 Nisan'da şaka yaparak dünyaya geldim, 1975 doğumluyum. Avukat bir annenin ve psikolog bir babanın göz bebeğiydim, bir de abim var ama o benden daha ağır başlı olduğu için şımartılan hep ben oldum. Gerçek bir mahallede büyüdüm, sokakta dizlerimi kanattığım çok oldu, mutlu bir çocukluk geçirdiğime inanıyorum.

AKÇATEPE İLE İLK TİYATRO

4 yaşımda Sihirli Pabuçlar Bale Okulu'na başladım. Resitaller, müzikaller derken oyunculuk tutkusu o yıllarda kafamda canlanmaya başladı. 6 yaşımda İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Klasik Batı Müziği Piano Bölümü'ne yarı zamanlı olarak başladım. Bale eğitimimde müzikallerde tiyatro eğitimleri alırdık fakat ilk tiyatromu 5 yaşında Muppet Show'da sevgili Halit Akçatepe ile yaptım. O zamanlar kendisi bana ileride çok iyi bir oyuncu olacağımı söylerdi. Komedi oynamak çok keyifli, fakat ileride ciddi bir dramada oynamak en büyük hayalim. Tüm bunların yanında doğulu bir babanın kızı olduğumdan hep halk oyunları merakım da yok değildi. 

Çeşitli derneklerde oynamaya başladım yaklaşık 15 sene halk oyunları oynadım, yurt dışında festivallere ve yarışmalara katıldım. Bana en çok halk oyunlarının kazancının olduğuna inanıyorum, neden mi? Çünkü 13 yaşımda aşık olduğum sevgili eşim Fevzi Bey'i halk oyunlarında tanıdım.

3 ÇOCUKLA OYUNCULUK KARARI

Tüm bunların dışında Notre Dame de Sion Fransız Kız Lisesi'nden mezun olduktan sonra, İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı'nı bitirdim. Üniversitede 2.sınıftayken evlendim çocukluk aşkımla. 15 ve 4 yaşlarında 2 kızımız ve 11 yaşında bir oğlumuz var.

Oyunculuk kararımı aldığımda 3 çocuğum vardı, Mint Akademi'nin Oyunculuk Bölümü'nde 1 sene akşam derslerine devam ettim. En büyük destekçim sevgili hayat arkadaşımdı, her zaman hayallerim için çalışmam gerektiğini söyler, yardımcı olur. Ona bu anlamda çok şey borçluyum. Türkan Şoray hayranıyım, Demet Akbağ ve Füsun Demirel'in oyunculuklarını da beğeniyle izlerim.

İÇİMDE BİR NURTEN VARDI ZATEN

Sevgili Nurten Teyze…Beni ekrana tanıtan muhteşem komşu kadın…Nurten Teyze aslında benim gibi mahallede büyüyen her çocuğun zaman zaman şahit olduğu, balkondan su istediği ya da azar işittiği teyzelerden sadece biri. İçimde bence yaşayan Nurten vardı zaten, SEKSENLER içimdeki teyzeyi dışarıya yansıttı.   Oyunculuk benim hayatım, herşeyim, çocuklarım ise can damarım, onlarsız yaşayamam.  Evet belki şartları zor, saatleri belirsiz hele çocuklarınız varsa daha da zor ama ben her sete girdiğimde önce havasını koklarım, setin kokusu bana ayrı bir mutluluk verir. Keşke herkes sevdiği işi yapabilse, bu anlamda kendimi çok şanslı buluyorum. Eşime de gayrimenkul işinde destek olmaya çalışıyorum. Dünyaya onlarca kez gelsem yine oyunculuk derdim.  

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :