Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
10.03.2018 - 23:37
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Olgun Coşkun, Peugeot severlere iki müjdemiz var

2017 yılında otomotiv sektöründe Öztek Otomotiv olarak %148 oranında büyüme gerçekleştirdiklerini dile getiren Öztek Peugeot Satış Müdürü Olgun Coşkun, Peugeot severlere iki müjde verdi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta Gazetesi/Sancaktepe

Öztek Peugeot Satış Müdürü Olgun Coşkun, Genel Yayın Yönetmenimiz Dr. Hamit Kurt’a Peugeot’un 2018 yılı hedefleri ve yeni modelleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Özçete şirketler gurubu ile olan serüveniniz nasıl başladı?

Olgun Coşkun: Özçete Şirketler Grubu 2000 yılından bu yana Peugeot Yetkili bayisidir, Peugeot bünyesinde yer alan Tekoto Motorlu Taşıtlar A.Ş, Peugeot  Türkiye Müdürlüğü’nün almış olduğu özelleştirme kararı çerçevesinde Özçete Otomotiv, ihaleyi kazanarak Öztek Motorlu Araçlar Tic. A.Ş. olarak devam etme kararı almıştır.  Bende o günden beri verilen her kademedeki görevime büyük bir gururla Öztek Motorlu Araçlar bünyesinde devam etmekteyim.

Öztek Motorlu Araçlar olarak İstanbul’da kaç bayiiniz var?

Olgun Coşkun: İstanbul’da iki tane 3s bayiimiz bulunmaktadır. Kartal ve Sancaktepe ilçeleri olmak üzere. Adana’da Öztek Bayii olarak 3s bir Plaza inşaatı devam etmektedir. Yakın bir tarihte hizmete girmesini sağlayacağız.

Öztek şirketi olarak 2017 yılını değerlendirir misiniz?

Olgun Coşkun: 2017 yılı içerisinde sektörde Öztek Otomotiv olarak %148 oranında büyüme gerçekleştirdik. Böylece 2017 yılındaki hedefimize ulaşmış olduk.

2018 yılı içerisinde ise Peugeot‘nun hedeflemiş olduğu 50,000 araç satışı çerçevesinde İstanbul’da pazar payı içerisinde 2018 hedeflerini gerçekleştirmek adına üzerimize düşeni fazlası ile büyük bir özveriyle yapacağız.

2018 yılı için Peugeot severlere bir müjdeniz olacak mı?

Olgun Coşkun: 2018 yılı içerisinde ürün yelpazemize iki yeni model araç ilave olacak. Bunlardan ilki D segmentinde yeni 508, ikincisi ise Yeni Peugeot RIFTER dediğimiz esas sürpriz bir model olacak.

Öztek Otomotiv olarak yeni bir kampanyanız olacak mı?

Olgun Coşkun: Aylık bazda kampanyalar değişiklik göstermektedir. Bu dönemde Peugeot finans %0 faizli kredi kampanyaları ve takas desteği ile tüketicilere ulaşmaya çalışıyoruz. Müşteri odaklı olan tavrımızı, heyecanımız ve  potansiyelimiz ile birleştirip müşterilerimize sunmaya  devam edeceğiz.

Uzun zamandır Peugeot hayatınız var. Peugeot’un sektörde çıtayı yükselttiğini söyleyebilir miyiz?

Olgun Coşkun: Peugeot markası yıllardır çıtayı hep yükseğe taşımıştır. 2017 yılında Peugeot SUV 3008 Avrupa’da yılın otomobili unvanını almıştır. 308 modelimiz 2015 yılında yılın otomobili unvanına ulaşmıştır. Son yıllarda lansmanını yaptığımız yeni ürünlerde tasarım, iç dizayn ve dış görünüm olarak innovatif çerçeve içindeyiz. Peugeot markası olarak teknoloji ve konforu araç bütünlüğü ile buluşturmak en büyük amacımız. Her yeni modelle hedefimize biraz daha yaklaşıyoruz.

Yeni 508 modelinin lansmanı ne zaman olacak bilgi verir misiniz?

Olgun Coşkun: Bu özel bir araç biliyorsunuz siz de kullanıyorsunuz kendi yaşantınızda. Peugeot 508 samimii konforlu D segmenti özel bir model. Yeni Peugeot 508 Peugeot severlerle yılın son çeyreğinde buluşturulması planlanıyor.

İstanbul Anadolu Yakası’nın en güçlü otomotiv şirketlerinden birisiniz. Vatandaşların size yoğun ilgi göstermelerinin en önemli sebebi nedir sizce?

Olgun Coşkun: Bizler Öztek Otomotiv olarak müşteri odaklı çalışma prensibini kendimize ders edinmiş durumdayız. Bu prensiple de ilerliyoruz. Başarılı bir satıcının özelliği, müşteri nezdinde güven sağlayabilmektir. Güven sağlamanın en etkili yolu, satıcının empati yapması, yani kendisini müşterinin yerine koyarak düşünebilmesi ve ona yardımcı olmayı amaçlamasıdır. Tüm müşterilerimize ihtiyaçlarına göre alternatif seçenekler sunarak her zaman yanlarında olduğumuzu hissettiriyoruz.!

Samimiyet herşey dir.

Son sorum Kartal ve Sancaktepe’deki plazalarınızda aktif olarak kaç kişi çalışmaktadır?

Olgun Coşkun: Satış ve satış sonrası hizmetlerin yanında 2. el, Sigorta Aracılık Hizmetleri ve Öztek Kiralama olarak ortalama 160 çalışanımız bulunmaktadır.

Sayın Olgun Coşkun Bey! Güncel Posta Gazetesi olarak biz de okuyucularımız adına size çok teşekkür ediyor ve başarılarınızın devamını diliyoruz.

Olgun Coşkun Kimdir?

Olgun Coşkun, teknik lise eğitimini bitirdikten sonra lisans eğitimi için Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünü bitirdi.  Coşkun, 8 yıllık farklı otomotiv markalardaki deneyiminin yanı sıra; 17 yıldır Peugeot’da satış ve satış sonrası hizmetlerinde aktif olarak; teknisyenlik, servis danışmanlığı, hasar danışmanlığı ve atölye şefliğinden sonra satışa departmanında kariyerine devam etmektedir. Öztek Peugeot Satış Müdürü Olgun Coşkun, 25 yıllık otomotiv sektörü deneyimini Öztek Otomotiv Ailesi’nin prensipleriyle harmanlayıp yeni satış danışmanları yetiştirmek için yoluna emin adımlarla devam etmektedir. Olgun Coşkun innovatif kişiliği ile de tanınmaktadır.

Fotoğraflar: Mehmet Dursun


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :