Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
02.08.2014 - 14:05
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cahit Eftekin: 'Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yüzde 58 oyla seçimi kazanır.'

Cumhurbaşkanlığı Seçimi'nin ilk turda biteceğine kesin gözle baktığını, söyleyen Eftekin, “Başbakan yüzde 58-60 bandında oy alır” dedi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Afra Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Hayırsever Vanlı İşadamı Cahit Eftekin, Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Yardımcısı Gülşah Hasoğlu’ya Cumhurbaşkanlığı seçimi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Çekmeköy’de gerçeleşen röportaj’da Cumhurbaşkanlığı seçimini enine boyuna masaya yatırıldı.

 Cahit Eftekin, “Öncellikle Türkiye siyasetine baktığımızda son 12 yıllık zaman diliminde Türkiyenin yükselen grafiğini görmemek mümkün değil. Türkiye’nin bu duruma nasıl geldiğini kısaca özetlersek,  Recep Tayyip Erdoğan 1999'da  bir şiir okuduğu için hapse atıldı. 2001'de AK Parti’yi  kurdu ama hemen akabinde siyaset yapma yasağı geldi.

 AK PARTİ’YE ÇAMUR ATILDIKÇA GÜÇLENDİ…

 2004 yılında Balyoz darbe planıyla Başbakanı indirmek istediler hemen 1 yıl sonra 2005’ te AK Parti'yi bitirme planları ele geçirildi. 
Bütün bu gelişmeler yetmezmiş gibi, 2006’da Ergenekon, 2007’de e-muhtıra, 2007'de 367 garabeti ile başlayıp 2008'de kapatma davasına kadar devam etti.

 Ah Keşk sadece bunlar olsa, sürekli Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Yükselen  Türkiye Cumhuriyeti’ni hazmedemeyenler yollarına bu yönde devam ettiler.

 2009-2010 Cumhuriyet Mitingleri ile başlayan  2011 Suikast planları. 2012 Hakan Fidan üzerinden darbe indirme çabaları. 2013 Gezi olayları ve 2013 Yolsuzluk operasyonu hepsi birer komploydu. Hepsi bu güzel ülkenin şahlanışını engel olma çabasıydı.

 Şöyle tarihe baktığımızda Menderes'in asıldığı, Özal'ın zehirlendiği, Erbakan'ın postmodern darbeyle indirildiği Türkiye'de Son Başbakan Erdoğan’ın başına 12 yılda bunlar geliyorsa, "Hepsini aldınız. Bunu yedirmeyiz" demesinde ve Başbakan Erdoğan’ı  her seçimde yalnız bırakmayan bu halk 10 Agustos’ta gereken destği vermesinden doğal ne olabilir? RECEP TAYYİP ERDOĞAN BİR MARKA ARTIK

 Recep Tayyip Erdoğan, kabul etsek de, etmesek de o bir sembol o bir marka artık...

AK Parti sadece bir parti deği, Recep Tayyip Erdoğan da sadece bir parti lideri veya başbakan değil artık.

Her kesimlerin 90 yıl gördüğü zulme "Dur" diyen biri.  Türkiye’de 30 yıl süren terörü bitirmek için çıkar hesabı yapmadan çırpınan biri o vatandaşın gözünde...  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sadece Türkiye’nin lideri değil o dünya lideridir.

Mesala Mısır'da, demokrasisi elinden alındığında Mısır halkının son umudu oldu.

 

 

 BU SEÇİM İSTİKRARIN DEVAMI İÇİN ÖNEMLİDİR

 

 Tunus'ta, Fas'ta, Cezayir'de Libya'da huzuru, barışı, mutluluğu arayan halkların kahramanı olan yine Recep Tayyip Erdoğan oldu. Dünyanın en büyük hapishanesi olan Gazze'deki mazlum Filistinlilerin duası... Suriye'de kendi liderlerinin kimyasal bombalarla katlettiği çocukların babası olan yine o.

 Bu seçimde de halkımız bunları göz ardı etmeyecektir. Bu sadece bir cumhurbaşkanlığı seçimi değil, Türkiye’nin 12 senelik yükselişinin dünya arenasında devamı demektir, istikrarın, refahın ve huzurun devamı demektir” dedi.

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :