Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
28.11.2017 - 12:36
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ali Aral: Makam mevki peşinde değilim

İnönü Ailesi’nin üyesi ve genç başarılı iş adamı Ali Aral, ‘Siyasetteki misyonum: Erdal İnönü’nün nezaketi ve dürüstlüğüdür. Hiçbir şekilde mevki ve makam beklemeden siyaset yapıyorum' dedi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta Gazetesi/Üsküdar

Ali Aral Gazetemize verdiği demeçte, CHP Üsküdar İlçe Başkan Adayı Onur Cingil ile beraber çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz. Siyasette amacımız faydalı olmaktır” dedi.

ONUR BEY’İN SONUNA KADAR DESTEKCİSİ OLACAĞIM

Ali bey, uzun zamandır sizi göremiyorduk, siyasete ara mı vermiştiniz?

Biliyorsunuz ben örgüt tarafından iki dönem üst üste İlçe Yönetimine seçildim. İkinci dönem rahatsız olduğum bazı olumsuzluklardan dolayı istifa kararı aldım. Çok sevdiğim iki genç arkadaşımın da aynı yönetimden istifa etmesi beni üzmüştür. Bazen maalesef kırgınlıklar olabiliyor ve uzaklaşma ihtiyacı hissediyorsunuz. Beni buraya tekrar çok değer verdiğim CHP Üsküdar İlçe Teşkilatı çağırdı ve Onur’da aday olduktan sonra hiç tereddüt etmeden onu destekleme kararı aldım.

 

Biraz kendinizden ve yapacaklarınızdan bahseder misiniz?

1960 yılından beri ailem İstanbul Kandilli’de oturuyor. 2 sene Edirne Basketbol Kulübü’nün ikinci başkanlığını yaptım. Türk Kahve Kültürü’nü Araştırma Derneği’nin Yönetim Kurulu üyesiyim. Hayatım boyunca hep profesyonel şirketlerde yoğun bir iş temposunun içinde buldum kendimi.  Dolayısıyla siyasette gençlik kollarından başlama şansım olmadı. 2009 yılından beri CHP üyesiyim. 2014 yerel seçimlerinde kendime “Üsküdar için ne yapabilirim?” diye bir soru sordum. O zamanki CHP Üsküdar Belediye Başkan Adayının medya ve sosyal medya danışmanlığını yaptım. O dönemki çalışmalarımız çok büyük başarı yakaladı. Hatta diğer başkan adayları arasında, CHP’nin sosyal medya işlerini kim yapıyor diye merak konusu oldu.

ÖNEMLİ KÜLTÜR SANAT PROJELERİMİZ VAR

Bizim kültür-sanat alanlarında çok büyük projelerimiz olacak. Benim büyük dedem Salah Cimcoz eski bir CHP’lidir. CHP sanat şefliğini yapmıştı. Türk kahvesini yurt dışında tanıtıyoruz. Yurt dışında Starbucks mağazalarına uzun çalışmalarımız sonucunda Türk Kahvesi’ni soktuk. Bu bizim için büyük bir başarı oldu.

ÜSKÜDAR’DA BİRLİK VE BERABERLİK KAZANACAK

Biz önce CHP İlçe Başkanlığını sonrasında Üsküdar Belediyesi’ni kazandığımız takdirde gerçekten Üsküdar’da güzel şeyler yapacağız. Bir stratejik plan hazırlandı. Kandilli’de Türkiye’nin önde gelen iş adamları ve yöneticileri oturuyor. Bize projelerle gelin, biz size finansman sağlarız, dediler. İnşallah biz çok güzel projeler üreteceğiz. İnşallah biz kazanacağız. Her şeyden önemlisi Üsküdar’da birlik ve beraberlik kazanacak.

Söyleşi fotoğrafını büyütmek için foto üzerine tıklayınız


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :