Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
22.05.2012 - 15:53
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Silivri Belediyesi 3. Ortaköy Börek Festivali başlıyor

Silivri Belediyesi, bu yıl üçüncüsü yapılacak Börek Festivali’ni, Ortaköy Mahallesi’nde düzenlenen yeni meydanda yapmaya hazırlanıyor.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Silivrili kadınların birbirinden lezzetli böreklerini yarıştırdıkları festivalde bu yıl da geçtiğimiz yıl olduğu gibi, ev baklavası ve dilme tatlısı da yer alarak yarışma üç ayrı kategoride gerçekleşecek.

TÜRK USULÜ KINA GECESİ

Mübadele döneminde Silivri bölgesinden göç etmiş Yunan komşuların da katılımıyla yapılacak olan Silivri Belediyesi 3. Ortaköy Börek Festivali bir ilke de ev sahipliği yapacak. Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Yunan Gazeteci Stelyo’nun Yunan Konsolosluğu’nda gerçekleşecek nikâh töreninde şahitlik yapacak. Gerçekleşecek nikâhın ardından 25 Mayıs Cuma akşamı Ortaköy Mahallesi’nde Türk gelenek ve göreneklerine uygun olarak kına gecesi gerçekleştirilecek.

TÜM YARIŞMACILARA GRAM ALTIN

26 Mayıs Cumartesi gerçekleşecek Silivri Belediyesi 3. Ortaköy Börek Festivali’nde Börek, Dilme ve Ev Baklavası Yarışmalarına 2 tepsiyle katılan tüm yarışmacılara gram altın hediye edilecek. Kategori şampiyonları da yarım altın ödülünü almaya hak kazanacak.

FEDON SİLİVRİLİLERLE BULUŞACAK

Börek Festivali saat 18.00’de Börek, Dilme ve Ev Baklavası yarışması ile start alacak. Saat 20.00’de başlayacak sahne programında ise Fedon Silivrililerle buluşarak, ilçede yaşanacak kültürel buluşmaya ortak olacak.

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :