Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
24.01.2012 - 16:24
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Küçük göğüs strese sokuyor

Estetik Cerrahi'de göğüs operasyonları ile Türk kadının göğüs standardı 85 (B) bedene çıkarken, daha dik ve dolgun göğüsler tercih ediliyor.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Göğüs estetiğinin stres ve yoğun iş kaygısı taşıyan kadınlar arasında daha yaygın olduğunu söyleyen Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Doç.Dr.İbrahim Aşkar " Kadınlar estetik operasyonla hem daha güzel bir görünüme kavuşuyor hem de özgüvenlerini yeniden kazanıyorlar " dedi 2011 yılı içerisinde gögüs estetiği yaptıran kadınlara yönelik yapılan incelemede Türk kadınlarının istediği ortalama gögüs ölçüsü belirlendi. Gögüslerin büyüklüğünden yada küçüklüğünden şikayet ederek Plastik Cerrahlara başvuran kadınlar büyük çoğunlukla dik ve dolgun bir görünüme sahip olan 85 B bedeni tercih ediyor.Plastik ve Rekonstrüktif Estetik Cerrahi Uzmanı Doç.Dr.İbrahim Aşkar, gelen kişilerin talep ve istekleri dinlendikten sonra hastaya uygun ölçüler belirlenmesinin daha uygun olacağını belirterek, kişinin omuz ve kalça genişliği ile meme ölçüleri dikkate alınarak, belirlenecek operasyonda başarı oranı çok daha yüksek olacağını söyledi. 2011 yılı içerisinde yaklaşık 4 bin kadın üzerinde yapılan araştırmalarda, ilginç verilere ulaşıldı. Plastik cerrahlara başvuran 4 bin kadın arasında en çok ameliyat olma gerekçelerinin başında sarkık ve küçük gögüsler gelirken, ikinci sırada ise büyük gögüsler geliyor.  Çağımızda toplum içi ilişkiler ve iş hayatında fiziksel güzelliğin önemli bir faktör olduğunu söyleyen Doç.Dr.İbrahim Aşkar şunları söyledi :

 EN ÇOK TERCİH EDİLEN GÖĞÜS ESTETİĞİ UYGULAMALARI

 " Gelen talepleri gözden geçirdiğimizde bu konudaki gerekçelerin haklılık boyutu da ortaya çıkmaktadır. Büyük beden gögüsleri olan kadınlar, boyun fıtığı ve bel fıtığının yanısıra istedikleri kiyafetleri giyememe sıkıntısı çekmektedirler. Gögüslerin büyük olmasından dolayı omurgaya binen yükten dolayı vucüdun dengesi bozulmaktadır. Boyun fıtığına yolaçmaktadır. Bu ciddi bir sağlık sorunu olmakla birlikte toplumda daha kabul görmek ve daha dikkat çekmek gibi gerekçeleri de barındırıyor. Küçük gögüslerde ise estetik kaygılar biraz daha ağır basabilmektedir. Yoğun iş hayatındaki stres, iş kaygısı, fiziki güzellik gibi gerekçeler ön plana çıkmaktadır. Bütün bu gerekçelerden yola çıkarak yapılan estetik operasyonlarda  Türk kadının ortalama istediği gögüs şekli ve modeli ortaya çıkmaktadır. Kadınlar daha dik ve dolgun gögüslerle birlikte 85 B bedeni tercih ediyorlar. Bireyler ameliyat sonrası istedikleri görünüme kavuşmakla birlikte öz güvenlerini de yeniden kazanıyorlar"  

 KADINLAR, EŞLERİNİN DAHİ BİLMESİNİ İSTEMİYOR

 Güzelleşmek, beğeni görmek, işinde yükselmek,sağlık sorunları , iyi para kazanmak veya mutlu birliktelikler için estetik operasyon yaptıran 4  bin hasta üzerinde yapılan araştırmalarda ilginç sonuçlar ortaya çıktı. Buna göre bıçak altına yatan kadınlar arasında  en çok yapılan gögüs estetiği uygulaması ise meme dikleştirme ilk sırada yer alırken, meme protezi ikinci sırasada meme küçültme ise üçüncü sırada yer aldı. En çok tercih edilen sütyen bedeni 85 B ve 85 C olurken, yaş ortalaması ise bayanlarda 20-49.

 Araştırmada estetik operasyon yaptıran bayanların kilo ortalaması 65 kilogram, meslek grubu olarak Turizm, reklam sektörü, kamu kurumları çalışanlar başı çekerken, bunu Bankacılar , öğretmenler  ile ev hanımları takip ediyor. Diğer ilginç bir veri ise, gögüs estitiği yaptıran bayanların yüzde 84'ü operasyonu eşlerinden gizledikleri ve mecbur kalınmadıkça bilinmesini istemiyor.   

 

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :