Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
29.01.2012 - 12:52
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Eksik dişiniz mi var?

Diş Doktoru

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Siz de eksik dişleriniz yüzünden gülüşünüzü saklıyor, kendinizi rahat hissetmiyor ve yemek yerken zorlanıyorsanız, bu haber tam size göre…  

 

Dt. Arzu Yalnız, ağız ve diş sağlığı için uygulanan implant tedavisinin son zamanlarda estetik görünmek için de tercih edildiğini söylüyor. Bu konuyla ilgili uyguladıkları tedaviyi ise şöyle anlatıyor; “İmplant kısaca, eksik dişlerin fonksiyon, estetik ve fonasyon özelliklerini tekrar sağlamak amacıyla, çene kemiği içine yerleştirilen ve diş kökünü taklit eden yapay diş köküdür. Çene kemiği içine vidalama yöntemiyle yerleştirilir. Tek veya çoklu diş eksikliklerinde yeterli kemik desteği varsa rahatça uygulanabilir.”

Dt. Arzu Yalnız, “ İmplant uygulamaları günümüzde, lokal anestezi altında rahatça yapılabiliyor ve cerrahi işlem sonrası büyük sıkıntılara ya da ağrılara neden olmuyor. İmplant tedavisi öncesi, klinik ve radyografik muayeneler yapılarak, çene kemiğinin seviyesi ve kalınlığı tespit ediliyor. İmplant vidaları belirli kalınlığı ve genişliği olan yapılar olduğu için bu nedenle implant konulması öngörülen bölgede, çene kemiğinin, bu implant vidasını çevreleyecek yükseklik ve genişliğe sahip olması gerekiyor.” diyor.

Genel sağlık durumu iyi olan her kişiye implant uygulanabileceğini söyleyen Arzu Yalnız, diyabet hastalığı, gebelik, kalp ve damar hastalıkları gibi durumlarda kişinin doktoru ile görüşüp tedavi yöntemine karar verilmesi gerektiğini belirtiyor. 18 yaşını doldurmamış ve kemik gelişimini tamamlamamış gençlerde de, implant tedavisinin büyüme tamamlanana kadar ertelenmesinin doğru olacağını söylüyor.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :