Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
29.01.2012 - 16:18
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ağrıları hafife almayın uyarısı

Uzman Dr. Naki Keleş Günlük yaşantımızda yaşadığımız ağrıların aslında çeşitli hastalıkların habercisi olduğunu belirtti.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Samsun Büyük Anadolu Çiftlik Hastanesi Nöroşirurji Beyin Cerrahı Uzman Dr. Naki Keleş, ağrının küçük yada büyüklüğüne bakmadan acil olarak bir uzman hekime gidilmesi hususunda uyarıda bulundu. 
İş yada ev hayatımızda günlük olarak yaşadığımız vücuttaki küçük yada büyük ağrıların bir hastalık habercisi olabileceğini hatırlatan Dr. Naki Keleş, " Bireylerin böyle bir durumda muhakkak uzman bir hekime başvurmaları gerekli. Bel ağrısı nüfusun yüzde 75-85'ini yaşamlarının herhangi bir döneminde etkileyen önemli bir sağlık sorunudur. Dünyada ağrı nedeni olarak baş ağrısından sonra ikinci sıklıkta görülmektedir. Ağrıların vücuttaki yer olarak çeşitli uzmanlık alanlarına ayrılır. Fakat bel çevresindeki ağrılar bel kemiği, omurilik hastalıkları, bel fıtığı, kemik kanserlerinin habercisi de olabilir. Bir ilaç alayım geçer diye hasta umursamazsa başka hastalıklara da yol açabilir" dedi. 
Ağrıların tedavisine yönelik toplumdaki bilincin kontrolsüz olduğuna işaret eden Beyin Cerrahı Uzman Dr. Naki Keleş, " Ağrının tam olarak neyin sebep olduğunu kesinleştirmeden kesinlikle bir ilaç değişik ilaç kullanılmamalı. Bu durumlarda düzenli ve kontrollü ilaç kullanımı gerekiyor. Kişinin bir problemi varsa, ilgili hekime başvurup, düzenli bir tedavi alıp, bütün bir yaşama bu tedaviyi yayması gerekiyor. Ağrı olduğunda kontrolsüz şekilde ilaç almaktansa, düzenli bir ağrı tedavisi yapılıp ondan sonra ilaç tedavisine başvurmak, ilaçların yan etkilerinden korunmak için de çok önemli" diye konuşt

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :