Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
25.04.2016 - 09:41
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Estetikte en çok Liposuction tercih ediliyor

Çağıner Hastanesi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. İlker Bilgiç , hem erkekler hem de bayanların en çok Liposuction (Yağ aldırma) ameliyatlarını tercih ettiğini söyledi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta- Bilgiç, “Tüm dünyada her geçen gün ilginin arttığı Estetik Cerrahi’de 2013 yılı istatistikleri ve tercihleri de ilginç sonuçlar ortaya çıkardı. Yapılan araştırmalarda dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de yağ aldırma (Liposuction) operasyonları en çok tercih edilen ameliyatlar arasında ilk sıraya yükseldi.”

BESLEME ALIŞKANLIĞI TETİKLİYOR

Modern çağın getirdikleri ile birlikte beslenme alışkanlarına bağlı olarak fazla kiloların liposuction ile aldırmak isteyenlerin Plastik Cerrahlara gittiğini söyleyen Çağıner Hastanesi Estetik ve Plastik Cerrahi  Op. Dr. İlker Bilgiç “ Tüm dünyada yağ aldırma operasyonlarına olan ilgi dünyada olduğu gibi ülkemizde de  ilk sırada yer alıyor. Beslenme alışkanlıklarımızdan dolayı fazla kilolar ve yağlanma arttı. Günümüzde bireyler daha bakımlı ve güzel olmak istiyor. Bu hem bayan hem de erkekler için geçerli. Dolayısıyla, bölgesel yağlanma veya inatçı yağları bu yöntemle aldırmak tercih ediliyor. Modern tıpta şu anda en yaygın ve sonuç veren yöntemdir” dedi.

LİPOSUCTİON İLE OLUMLU SONUÇ

Erkek veya kadınların vücut estetiğini bozan inatçı yağların liposuction ile vücuttan uzaklaştırılmasından sonra,  istenilen ölçülere ulaşmanın mümkün olduğunu belirten  Op. Dr. İlker Bilgiç , “Yağ aldırma dediğim gibi ilk sırada yer alırken ikinci sırada meme büyütme, üçüncü sırada ise karın germe sonrasında da burun ameliyatları ve göz kapağı estetiği ilk beş sırada yer alıyor” şeklinde konuştu.Geçmişte olduğu gibi bu yıl içerisinde insanlar estetik operasyonlarda doğallığı ön planda tuttuğu gibi kısa sürede sonuç veren işlemleri tercih ettiğini belirten Op. Dr .Bilgiç, ayrıca yapaylıktan uzak ve göze hoş gelen sonuçların kişileri daha çok memnun ettiğini belirtti. 2013 yılı içerisinde estetiğin İN ve OUT’ları da şöyle sıralandı:

İN

İnsanlar bilgilendiği için daha doğal estetiğin peşinde

İnce bel

Vücut ile orantılı düzgün bacaklar

Abartılı olmayan, arkaya doğru çıkıntılı diri popo

Abartıdan uzak belirgin elmacık kemikleri

Kavisli olmayan düz suratlar

Out

 

Abartılı dudaklar

Çok belirgin ve çıkıntılı yanaklar

Estetikli olduğu  belli olan burunlar

Kavisli ve ince kaşlar

Abartılı ve çok belirgin elmacık kemikleri

Basık ve geniş popo

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :