Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
01.05.2016 - 12:52
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Göz çevresine estetik dokunuş

Yoğun iş temposu ve yorucu kent yaşamı derken daha yaşlı ve bitkin bir görünüme neden olan göz çevresini estetikle canlandırmak mümkün

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta-Çağıner Hastanesi Göz Doktoru Op. Dr. Nihal Borataç, yüzünüzün kaybolan canlılığını göz estetiğiyle yapılacak birkaç küçük dokunuşla geri kazanmanızın mümkün olduğunu dile getirdi.

KIRIŞIKLIKLAR YAŞINIZI ELE VERİYOR

Borataç, “Göz kapağı sarkması, kaz ayağı çizgileri, göz altı torbaları ve göz kenarlarında oluşan kırışıklıklar yaşınızı ele vermesini istimiyorsanız göz estetiği tam da size göre.Yaş ilerledikçe göz çevresindeki kas ve deri dokusu yerçekimiyle aşağı doğru sarkar. Bu durum göz etrafındaki yağ dokusunun fıtıklaşması ve gözün önündeki yağı tutan sağlam yapının gevşemesine neden olur. Göz ve göz çevresine yapılacak küçük estetik ve fonksiyonel operasyonlar ile bu problemlerden kurtulmak mümkün olacaktır” dedi.

KAŞ KALDIRMAK 15 DAKİKADA MÜMKÜN

Hastalara en sık uygulanan estetik operasyonların başında; göz kapağı estetiği, üst kapak düşüklüğü ameliyatları, göz çevresi botoksu ve göz kapağı şekil bozukluklarının geldiğini ifade eden Çağıner Hastanesi Göz Doktoru Opr. Dr. Nihal Borataç “Kapak düşüklükleri doğuştan olabilir ya da ileri yaşlarda oluşabilir. Görmeyi ve görme alanını etkilediği için düzeltilmesi gerekir. Göz kapağını kaldıran kas tamir edilir ya da kapak askı yöntemi ile kaldırılır. Çocuklarda göz tembelliğine neden olan kapak düşüklükleri yani ptozisin düzeltilmesi çok önemlidir. Doğuştan ya da yaşa bağlı olarak göz kapaklarında gelişen içe ya da dışa dönme, kirpik bozuklukları, göz kapağı tümörleri gibi hastalıkların tedavileri yapılır. Bunun yanı sıra kaz ayağı bölgesi, burun kökü, alın çizgileri kırışıklık tedavisi, kaş kaldırma ve şekillendirme botoks yöntemleri de gerekiyorsa hastaya uygulanabilir. Botoks ile 15 dakikada tüm bu sorunlardan kurtulmak mümkündür” dedi.

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :