Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
30.01.2012 - 15:42
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cilt lekelerine karşı çözüm

Dermatoloji Uzmanı Dr. Yüksel Oltulu, cilt lekelerine karşı etkili çözümün "enzimatik peeling" yöntemi olduğunu söyledi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Dermatoloji Uzmanı Dr. Yüksel Oltulu, cilt lekelerine karşı etkili çözümün "enzimatik peeling" yöntemi olduğunu söyledi. 
Cilde rengini veren melanin üretiminin bazı durumlarda artarak normalin üzerine çıktığını ve ciltte düzensiz renklenmeye neden olduğunu belirten Medical Park Samsun Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Yüksel Oltulu, bu düzensiz renklenmelerin önüne "enzimatik peeling" yöntemi ile geçilebileceğini belirtti. Uzm. Dr. Yüksel Oltulu, "Bu yöntem, gebelik esnasındaki lekelerde, yaşlılık lekelerinde, hassas ciltler için güneşe maruz kalmaktan kaynaklanan lekelerde, akne izlerinde veya diğer sebeplerle oluşan
lekelerde en etkili yöntemlerden biridir. Leke oluşmuş bölgedeki melanin miktarını baskılayarak azaltır ve leke oluşumunu önler. Bu şekilde cildin koyulaşmış bölgelerinin rengi açılarak cilde daha güzel bir görünüm kazandırılır" dedi. Bu yöntemin diğer peeling yöntemlerinden farkından da söz eden Oltulu, "Klasik peeling yöntemlerinde istenmeyen ölü tabakayı soyan asitler mevcuttur. Bu yöntemde ise ciltte lekelerin oluşumuna neden olan melanini baskılayan ve rengini açan, hafif soyucu özellikte etken maddeler mevcuttur. Yani cilt daha az tahrip olur ve daha iyi sonuç elde edilir" diye konuştu. Leke tedavisinde çok etkili ve güvenli bir yöntem olduğunu belirten Uzm. Dr. Yüksel Oltulu, tedavinin avantajlarından da söz etti. Oltulu, "Yüz, boyun, dekolte, bacaklar, eller ve karın bölgesine uygulanabilen bu yöntem, ilerleme göstermez ve ağrısızdır. Bunun yanında hassas ciltler de dahil olmak üzere her türlü cilt tipi için geçerlidir ve çok kısa sürede sonuç alınır. Hafif soyucu bir etken madde içermesi dolayısıyla yan etkileri minimum seviyededir. Ayrıca cilde zarar verecek hiçbir kimyasal içermez"açıklamasında bulundu. Oltulu, tedavinin belli bir süre sonra tekrar edilmesi gerektiğini, ancak bunu kişilerin klinik seanslara gerek duymadan kendileri yapabileceğini söyledi. Oltulu, tedavi hakkında şu bilgileri verdi: "İlk uygulama kesinlikle klinik şartlarda başlamalıdır. Tedavi günlük düzenli uygulamalarla sürdürülmelidir. Bu süreç tamamlanana kadar tedavi kesinlikle kesintiye uğratılmamalı ve başka cilt tedavi ürünleri kullanılmamalıdır. Cilt tipine göre tedavinin ne şekilde yapılması gerektiğine karar verildikten sonra cilt temizlenir ve uygulama gerçekleştirilir. Bekleme süresi, cilt tipine bağlı olarak 5-12 saat arasındadır. Vakaların çoğunda derideki lekeler 1 hafta sonra kaybolmaya başlar. Lekenin rengi ne kadar koyu ise kaybolması da o kadar zaman alır. Çoğunlukla 2-3 hafta sonra cilt çok parlak ve sağlıklı bir görünüm kazanır. Bu tedavinin uygulandığı kişilerde yaklaşık olarak yüzde 95 oranında başarı sağlanmıştır." 
 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :