Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
06.02.2017 - 22:48
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Jinekomasti Ameliyatı Sonrası

Jinekomasti erkeklerde gençlik çağında başlayan ve kadınsal meme büyüklüğü olarak bilinen bir hastalıktır. Bu hastalık çoğu hastada gençlik çağında başlayıp ileri ki yıllarda bitse de bazı hastalarda devam etmektedir.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Jinekomasti erkeklerde gençlik çağında başlayan ve kadınsal meme büyüklüğü olarak bilinen bir hastalıktır. Bu hastalık çoğu hastada gençlik çağında başlayıp ileri ki yıllarda bitse de bazı hastalarda devam etmektedir. Bu hastaların yapacakları ilk iş doktora başvurmak olmalıdır. Doktora başvuran hastaların ise hastalık durumuna ve vücut tipine göre testler ve muayeneler yapılır ve bunun sonucunda ilaçla veya cerrahi işlemlerle tedavi uygulanmaya başlanır.

Ameliyat Öncesi

Ameliyat öncesinde bazı ilaçlar anestezi ile etkileşime girebilir ve yan etkide bulunabilir ameliyat anında kendinizi riske atmamak adına doktorunuza ameliyat öncesinde kullandığınız ilaçlar hakkında iyice bilgi vermelisiniz. Özellikle aspirin gibi kan sulandıran ilaçların ameliyat öncesinde en az bir hafta alınmaması gerekir. Ayrıca sigara ve alkol kullanımı yara iyileşmesini olumsuz etkileyeceği için ameliyat öncesinde ve sonrasında olabildiğince bunları tüketmeyin. Ameliyat öncesinde ki gece kesinlikle bir şey yiyip içmemelisiniz. Bu ve bunun gibi kurallara uyarak ameliyat sonrası iyileşme sürenizi azaltabilirsiniz.

Jinekomasti Ameliyatı

Ameliyat günü hastaya önceden belirlenmiş ve konuşulmuş olarak sunulan ve hastanın kabul ettiği anestezi türü uygulanır. Ameliyat öncesinde vücudunuzda yapılan çizimlere göre operasyonun nasıl gerçekleşeceği bellidir ve bu çizimlere göre vücudunuzda kesikler açılır. Estetikoperasyon süresi hastanın durumuna ve uygulanacak olan tekniğe bağlı olarak 1 ila 2 saat arasında değişebilir. Ameliyat sonrasında anestezi türüne bağlı olarak hastanede kalma süreniz değişebilmektedir. Genel anestezi yapılan bir hasta 1 gün gibi sürelerde taburcu oluyorsa lokal anestezi yapılan hastalar 2 – 3 saat gibi kısa sürelerde evlerine gidebilmektedir.

İyileşme Dönemi

Ameliyat sonrasında ev içinde fazla ağır olmamak şartı ile işler yapabilirsiniz. Ameliyat kaynaklı bazı ağrılarınız olabilir ama sizi fazla rahatsız edecek ağrılar duymazsınız. Size verilen ağrı kesiciler ile bu ağrıları geçirmek mümkündür. Ameliyat sonrasında ise yaralarınızın enfeksiyon kapıp iltihaplanmaması için yedi gün boyunca antibiyotik kullanmalısınız. Taburcu olduğunuz ikinci günün ardından rahatça banyo yapabilirsiniz. Bu ve bunun gibi nedenler ile bu ameliyat türü karın estetiğiameliyatı ile oldukça benzerdir.

 

 

 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :